“SOSYAL MEDYADAN SOSYAL MEYDANA ” PROJESİNE YOĞUN İLGİ

204
Reklamı Gizle

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezleri tarafından çocukların sosyal medya bağımlılığından kurtulması amacıyla etkinlik düzenlendi.

Ordu’da “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana ” projesi kapsamında gençlerle; Sokak Oyunları, Matrak Çuval Yarışı Birçok etkinlikle keyifli dakikalar geçirildi.

Gençlerin sosyal medya bağımlılığından uzaklaşması amacıyla yürütülen proje kapsamında gençler kadar büyükler de ilgi gösterdi. soskak oyunları, matrak, çuval yarışı gibi yarışmaların yanı sıra çocuklar için yüzboyama, el baskı boyama etkinlikleri ve farklı gösteriler gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sosyal medya ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek, gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlayarak hayatın içinde aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak amacıyla 81 ilde başlatılan “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana ” etkinliği devam ediyor. Etkinliklerde çocuklar, gençler keyifli vakit geçirdi.

Bir Çok Etkinlik Yer Alıyor

Ordu’da hizmet veren Ordu, Fatsa ve Ünye Gençlik Merkezleri, gençlerin sosyal medya bağımlılığının azaltılarak; sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerle hayatın içinde aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak amacıyla etkinlikler düzenliyor.

Etkinlikler kapsamında resim, ebru, hat ve tezhip sanatları, zekâ ve akıl oyunları, maket yapımı gibi el becerilerini geliştirecekleri ve deneyimleyebilecekleri çeşitli sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra sportif faaliyetler, sokak oyunları ve gönüllülük faaliyetleri de yer alıyor.

Her yaştan insanın katıldığı etkinliklerde il müdürlüklerince sosyal medya bağımlılığına dikkat çekilerek, gençlerin meydanlara çekilmesinin amaçlandığı vurgulandı. İl Müdürlüklerinin koordinasyonunda gerçekleşen projede gençlik liderleri, kamp liderleri, antrenörler ve gönüllü liderler gençlerin sosyalleşmesi ve keyifli zaman geçirmesi için çalıştı.