SERBEST PİYASADA FINDIK TMO’YU YAKALADI

508
Reklamı Gizle

Serbest piyasada fındık fiyatları yükselişini sürdürüyor. Rekoltede yaşanan büyük düşüş sonrası yüksek kesimlerde fındık 80 liraya kadar yükseldi. Fındık manavları yükselişin yılsonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Hasat sezonunun devam ettiği Ordu’da fındık fiyatları yükselişini devam ettiriyor. Üretici bahçelerde hasada devam ederken rekoltede yaşanan 3’te 2’lik kayıp fiyatların yükselmesine neden oldu. Yeni sezona 65 liradan alıma başlayan serbest piyasada fiyatlar 80 liraya kadar yükseldi. Bazı manavlar ise yılbaşı vadeli 100 liradan fındık alımına başladı. Manavlar yükselişin devam edeceğini ifade ederek, “Bugünkü yükselişle birlikte fındık 80 lira seviyelerini gördü. Hasat sezonunda bu yükseliş fındık fiyatlarında önümüzdeki günler için umut verici. Aralık-Ocak gibi fiyatlar 100 liranın çok üzerine çıkar. Çünkü piyasada fındık yok. İnşallah üreticide bizlerde emeğimizin karşılığını alır, sezonu en iyi şekilde kapatırız.” ifadeleri kullandı.

Öte yandan Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından Ordu’da belirlenen noktalarında alım işlemleri devam ediyor. Serbest piyasadaki yükselişle birlikte fiyatların TMO fiyatlarının üzerine çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir