Şehit Ailesine Verilen Söz Yerine Getirildi

146
Reklamı Gizle

Vali Tuncay Sonel, Şehit P. Söz. Er Salih Altuntaş’ın Aybastı İlçesinde yaşayan ailesinin kaldığı ancak ikamet edilemeyecek durumda olan evinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla yeniden yapılarak, aileye teslim edildiğini bildirdi.

09 Temmuz 2019 tarihinde Hakkari- Şemdinli’de bölücü terör örgütü mensuplarınca askeri araca yapılan saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü Ankara’da kurtarılamayarak şehit düşen P. Söz. Er Salih Altuntaş’ın Aybastı ilçesi Uzundere mahallesinde ikamet eden ailesinin içinde oturulamayacak durumda olan evi, İçişleri Bakanlığının desteği ile yeniden yapıldı.

Vali Tuncay Sonel, “Hakkari- Şemdinli’de 2019 tarihinde şehit olan Salih Altuntaş evladımızın Aybastı’da yaşayan ailesine yeni yapacağımız evin üç ay içerisinde bitirilme sözünü vermiştik. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun destekleriyle verdiğimiz sözü tutarak, şehit ailemizin evinin yapımını 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak, aileye teslim ettik. Hayırlı olsun. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Devlet olarak her daim onların yanındayız. Bu vesileyle şehidimizi de rahmet ve dua ile anıyorum” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit babası Kenan Altuntaş’ı telefonla arayarak konu ile bizzat ilgilendiğini, şehidin ailesinin yaşadığı evin sıfırdan, yeni baştan yapılacağını ifade etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, şehit babası Kenan Altuntaş’a verdiği sözün ardından evin yapımı 3 ay içerisinde tamamlanarak, şehidin ailesine teslim edildi.

Şehit P. Söz. Er Salih Altuntaş’ın babası Kenan, annesi Sultan Altuntaş, ”Devletimiz bizi yalnız bırakmadı. Allah razı olsun. Bizlere her zaman değer veren Devlet büyüğümüz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e yakın ilgi ve destekleri dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek, duygularını dile getirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir