Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Şehir Hastanesi Koordinasyon ve Eşgüdüm Toplantısı Yapıldı

271
Reklamı Gizle

Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi içerisinde yapımı hızla devam eden 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesi inşaatında bugüne kadar yapılan çalışmalar ile bundan sonra yapılması gereken çalışmaların değerlendirildiği Koordinasyon ve Eşgüdüm Toplantısı, Vali Muammer Erol’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Şehir Hastanesi inşaatının planlanan sürede tamamlanarak, hizmete alınması için kamu kurumlarının eş zamanlı olarak yapması gereken işleri ve çalışmaları koordine etmek amacıyla yapılan toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Tüzün, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri hazır bulundu.

Ordu Şehir Hastanesi şantiye binasında, Vali Muammer Erol’un başkanlığında, ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen koordinasyon ve eşgüdüm toplantısında, yüklenici firma proje müdürü Dündar Kadanalı tarafından bir sunum yapılarak, Ordu Şehir Hastanesi inşaatının son durumu hakkında Vali  Muammer Erol ve toplantıya katılanlara bilgi verildi.

Vali Muammer Erol, koordinasyon ve eşgüdüm toplantısı ile ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Şehrimizin devam eden en büyük devlet yatırımı olan Şehir Hastanemizin yapımı devam ediyor. Yeni gelmiş olmam nedeniyle en büyük yatırım nedir? Ne oluyor? Ne olacak? Malumat alalım istedik. Bizim dahilimiz olmakla daha iyi  olacak ne varsa  hep beraber Belediyemiz, Üniversitemiz, Sağlık Müdürlüğümüz, DSİ ve ilgili tüm kurumlar, birlikte yapılabileceklerle ilgili kendi adımıza bir görev çıkar mı? sorusuna cevap aradığımız, arayacağımız bir toplantı olacak.” dedi.

“En kısa sürede tüm bu hizmetleri tamamlayıp vatandaşımızın istifadesine sunacağız” diyen Vali Erol, “Hem müteahhit firmanın, hem de bu işin içinde bulunan kurumların sorumluların işleri kolay olur. Kazasız, belasız arzu ettiğimiz şekilde zamanında tamamlarız” şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Vali  Muammer Erol, “Müteahhit firmanın verdiği bilgiye göre hastane inşaatında %76 oranında fiziki gerçekleşme sağlandı. Ödenek ve takviye konusunda sıkıntı yok. Dileğimiz, müteahhit firmanın elinden gelen bütün kerameti göstererek en kısa sürede milletimizin istifadesine sunma gayret ve  çabası içinde olmasıdır.” diye konuştu.

Vali Muammer Erol, 900 yataklı Şehir Hastanesinin tamamlanmasıyla birlikte şu an kullanımda olan mevcut hastane binalarının ne şekilde değerlendirileceği şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi:

“Eski hastane binalarının ne şekilde kullanılacağı bu iş bittiğinde, bitmeye yakın noktada Sağlık Bakanlığı onayıyla hangi kurumu ne şekilde kullanacağız mevzuları o zaman netleşecektir. Bizim Vilayette kararlaştırıp böyle olsun diyeceğimiz ve bitireceğimiz mevzu değildir.  Şehrimizin gerçeklerini, ihtiyaçlarını da değerlendirerek Bakanlık adına öneride bulunacağız ve önerimizde hazır.”

Toplantıda basın mensupları tarafından hastane inşaatının ne zaman tamamlanacağı şeklinde yöneltilen soruya ise müteahhit firma yetkilisi, “17.04.2024 hastane bitiş tarihi. Ancak, bizim sahamızda  heyelan söz konusu olduğundan değişkenlik olabilir. İşin bazı kısımlarına işler eklendi. Eklendiği için o paketin ihale edilmesini bekliyoruz.  Ama normalde hedef bitiş tarihimiz 17.04.2024’tür” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın