SARI KARDEŞLERDEN İSTİHDAMA DEV KATKI: OSB’DEKİ FABRİKANIN TEMELİ ATILDI

183
Reklamı Gizle

Ordu’nun Ünye ilçesinde Saryap Şirketler Gurubu bünyesinde bulunan TETA HOME Mobilya üretim fabrikasının temeli Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenene törenle atıldı.

Ünye Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 10 bin metrekare alan içerisinde 3 bin 500 metrekarelik temel üzerinde 4 kat olarak yükselecek olan TETA HOME Mobilya üretim fabrikasında yaklaşık 300 kişi istihdam edilecek.

Ünye’de yarım asırdır faaliyet gösteren Saryap Şirketler Gurubu bünyesinde kurulan TETA HOME, Ünye Döşeme Dibi mevkisindeki mobilya imalat fabrikasının ikincisinin temeli düzenlenen törenle Ünye OSB’de atıldı.

Sarı: Rabbim Muvaffak Etsin

Saryap Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sarı, “Saryap bünyesinde bulunan şirketler gurubunun Ünye OSB’deki ikinci fabrikasının temelini atıyoruz. Rabbim muvaffak etsin. Yaklaşık 10 bin metrekare alan içerisinde temeli 3 bin 500 metrekare olan toplamda 4 katta hizmet verecek olan bir fabrika imalatı için temelini atıyoruz. Burada mevcut bulunan TETAHOME firmamızın hem ihracat için hem yurtiçi üretimlerini sağlayacağız. Burada yaklaşık 250-300 kişilik bir istihdama katkı sunacak. Amacımız burada memleketimize istihdam yaratmak. Ülkemize, memleketimize ve Ünye’mize katma değer sağlamak” dedi.

Akar: Saryap’a Teşekkür Ediyorum

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, “Saryap firmasına çok teşekkür ediyorum. Kentimize ve şehrimize verdiği bu katkıdan dolayı. Allah yolunu bahtını açık etsin” diye konuştu.

Uslu: Ünye OSB’de Temeller Yükseliyor

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, “Saryap firmasının burada başlattığı temel atma töreninin ülkemiz, bölgemiz ve Ünye’mize hayırlı olmasını diliyorum. Görüldüğü üzere Ünye OSB’de temeller yükseliyor. Fabrikalar birer birer çıkıyor. Emeği ve katkısı olanların hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Alparslan: Gurur Duyuyoruz

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, “Saryap ailesinin Ünye OSB’de yaptığı temel atma töreninde bir araya gelmişken Saryap Yönetim Kurulu Başkanımız Abdullah Sarı beyin duyduğu gururun daha fazlasını biz duyuyoruz. Memleketimize güzel hizmetlerde bulunan yeni atılımlar gerçekleştiren Saryap ailesinin bu girişiminden dolayı kutluyorum. Yeni yatırımlarda Allah önünü açık etsin” ifadelerini kullandı.

MHP Ünye ilçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, “Saryap İşletme sahibi Abdullah Sarı ve Dursun Sarı beye Ünye ekonomisine sağladıkları katkı ve istihdamdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise, “Buralarda OSB’nin oluşması, kamulaştırılmasının yapılması ile ilgili değerli STK Başkanlarımızla birlikte çok ciddi gayretler ve eforlar sarf ettik. Aynı zamanda çok kıymetli siyasi büyüklerimizin de destekleri ile buranın artık nüvesinin atılması için gerekli işlemleri 2019 yılı itibariyle başlatmıştık. Buranın hayata geçmesiyle alakalı Ünye’nin 40 yıllık OSB hayalinin hayata geçmesi ile alakalı emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bugün TETA HOME’nin temelini attığı ve kısa zaman içerisinde inşaatının da tamamlanıp buradan yurt dışına mobilya sektörü anlamında ihracat yapacak bir kuruluşun da heyecanını paylaşıyoruz. Temelinin atılması ile birlikte bir an önce bitirileceği günü de bekliyoruz. Bu temeller burada çok hızlı bir şekilde devam eder. 2 yıl içinde burada 34’ün üzerinde fabrikanın bacalarının tüttüğü çocuklarımızın, gençlerimizin burada istihdam edilerek aile ekonomisine katkı sunarak gurbete gitmesini engelleyecek ve yerinde istihdamı sağlayarak karnının doyabileceği bir durumun oluşmasına burası vesile olacak. Bu sürecin içinde şahsım adına bulunmaktan ve bu sürecin her bir aşamasını yaşayarak bugüne gelmesinden dolayı kelimelerle mutluluğumu ifade edemem. Burada 300’ün üzerinde gencin istihdam edildiği bir hale dönüştüğüne Mevla’m hepimizi şahit kılsın” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından dualar sonrası temel atma töreni yapıldı. Programa katılanlara ise yemek ikramı gerçekleştirildi.