Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ŞAKRAK’IN HİKAYE KİTABI ÇIKTI

119
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve BISNEV yayınevi ortaklığında organik ve yöresel ürünlerin önemini artırmak için Ordu’da başlatılan Sağlıklı Yaşam Farkındalık Kampanyası’nın maskotu Şakrak’ın kitabı çıktı.

Sağlıklı bir yaşam için gerekli alışkanlıkları küçük yaşlarda edinmek, sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sunmak ve virüslere karşı direnç kazanmak için Sağlıklı Yaşam Farkındalık Kampanyası, çocukların yeni kahramanı Şakrak’la Ordu’dan başlatılmıştı. Millî Eğitim Bakanlığı EBA’da, 8 milyon 108 bin 860 öğrenciyle buluşan ve daha sonrasında televizyonlarda zorunlu yayın olarak yayınlanması kararlaştırılan Şakrak’ın animasyon filminin şimdi de hikâyekitabı yayınlandı.

7’DEN 70’E HERKESE HİTAP EDİYOR

Türkiye’nin ilk yerli ve milli kitap karakteri Şakrak ile başlatılan projenin hikâye kitabı Şakrak 6 Büyük Sır Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ORBEL A.Ş. koordinasyonunda hazırlandı. Üniversite danışmanlığında hazırlanan projeninkitabı ve içerikleri Prof. Dr. Mustafa Koç ve Uzm. Dyt. Ezgi Melody Kolay tarafından incelendi. Ordu ilinin tarihini, kültürünü, gelenekgöreneklerini, tarımını, doğal ve sağlıklı besinlerini tanıtan eğitici, eğlendirici içeriğiyle Şakrak 6 Büyük Sır hikâye kitabı 7’den 70’e herkese hitap ediyor.

OKURLARIN BEĞENİSİNE SUNULDU

Yazar Ayşe Gül Kara Zorlu tarafından kaleme alınmış, Ordu’da geçen macera ve sürpriz şifrelerle dolu olan “Şakrak 6 Büyük Sır” hikâye kitabı okurların beğenisine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: