Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

“ŞAKRAK” ARTIK TELEVİZYONLARDA

251
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL ve BISNEV yayınevi tarafından hazırlanan obeziteyle mücadele konusunun anlatıldığı “Şakrak’la Sağlıklı Yarınlara” projesi günden güne büyüyor.

Daha öncesinde obeziteye karşı farkındalık için Milli Eğitim Bakanlığı EBA komisyonundan geçerek 18 milyon 108 bin 860 öğrenciyle buluşturulan “Şakrak’la Sağlıklı Yarınlara” animasyon filmi, bu defa da RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) kararıyla artık televizyonlarda kamu spotu olarak izleyicilere sunulacak.

Türkiye’nin yerli ve milli kahramanı “Şakrak” maskotunun anlatımıyla Ordu’da geçecek hikâyede, şehrin organik besinleri tanıtılırken aynı zamanda çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığının kazanılmasına da yardımcı olunacak.

“HEM EĞLENECEKLER HEM BİLGİLENECEKLER”

Özellikle obeziteye karşı farkındalık yaratacak olan bu animasyon filmi aynı zamanda Ordu’nun tarihi ve kültürel özelliklerini de tanıtacağını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Türkiye’nin yerli ve milli kahramanı olan Şakrak’la çocukların hem eğleneceklerini hem de sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirilecekler” dedi.

Başkan Güler sözlerine şöyle devam etti:

“Aylar öncesinde ‘Şakrak’la Sağlıklı Yarınlara kampanyasının ilk meşalesi Ordu’da yakılmıştı. O günden bu zamana kampanyamız giderek büyümeye başladı. Daha öncesinde EBA’da öğrencilerle buluşturduğumuz bu animasyon filmi artık RTÜK kararıyla televizyonlarda kamu spotu olarak yayınlanacak. Dünya çocuklarına model olacak kampanyanın maskotu “Şakrak” sağlıklı beslenme konusundaki maceralarını Ordu’da geçen hikayesiyle çocuklarımıza bu animasyon filmiyle aktaracak. Özellikle obeziteye karşı farkındalık yaratacak olan bu animasyon filmi aynı zamanda Ordu’nun tarihi ve kültürel özelliklerini de tanıtacak. Türkiye’nin yerli ve milli kahramanı olan Şakrak’la çocuklarımız hem eğlenecekler hem de sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirilecekler.”

““ŞAKRAK” ARTIK TELEVİZYONLARDA” için 1 Yorum

  1. Hello there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization?
    I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.

    If you know of any please share. Appreciate it! You can read similar text here: AA List

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir