Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ İÇME SUYU İÇİN YOĞUN MESAİ

630
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı alt ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yol ve su yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi son 4,5 yıl içerisinde Gürgentepe’nin önemli sorunlarını çözüme kavuşturdu.

SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ İÇME SUYU İÇİN YOĞUN MESAİ

Karadeniz Bölgesinin zorlu arazi şartlarına rağmen çalışan ekipler, Gürgentepe ilçesinde 4,5 yılda 68 bin 348 metre uzunluğunda içme suyu hattı çalışması yaptı. İlçede ayrıca 5 bin 489 metre kanalizasyon hattı çalışması da hayata geçirildi.

Vatandaşların temiz suya ulaşımını sağlamak içinde aralıksız çalışan Ordu Büyükşehir Belediyesi 2 adet içme suyu deposu ve 1 adette su alma yapısı inşa etti. Ordu’nun en yüksek ilçelerinden birisi olan Gürgentepe’de alınan bu tedbirlerle muhtemel su kesintilerine karşı önlem alınmış oldu.

MAHALLELER ASFALT VE BETON YOL KONFORUNA KAVUŞTU

Öte yandan dağınık yerleşimin görüldüğü Gürgentepe ilçesinde önemli yol çalışmalarına da imza atıldı. İlçede yapılan ulaşım yatırımları sonrası, birçok mahalle ve grup yolu asfalt ve betonla buluştu.

Bu kapsamda Gürgentepe’de 4.5 yılda 40 kilometre sıcak asfalt başta olmak üzere emülsiyon (sathi asfalt) kaplama ve beton yol çalışması yapılırken 54 kilometre uzunluğunda yeni yol açma ve yol genişletme çalışması gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi yine bu süreçte 252 km stabileze yol yapımı, 2 bin 676 metre yağmur suyu hattı, 3 bin metreküp taş duvar çalışması, 1100 km reglaj ve 423 kilometre hendek temizliği yaptı.

%d