Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Rektör Prof. Dr. Orhan Baş’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Kutlama Mesajı

50
Reklamı Gizle

Türk milletinin varoluş mücadelesinin en mühim adımlarından biri olan 23 Nisan 1920 tarihi, milli iradenin dışında hiçbir gücün tanınmayacağının tüm dünyaya duyurulduğu ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı önemli bir dönüm noktasıdır.

Ulusal egemenliğimizin simgesi olan bugün aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına hediye edilen, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olmasıyla da son derece önem arz etmektedir. Eğitim kurumları olarak en büyük temennimiz, ecdadımızın bize bıraktığı mirasa sahip çıkma kararlılığı ile geleceğimizin mimarı çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı, bilimin ışığında aydınlanan, topluma ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelesinin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor; geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.