Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

241
Reklamı Gizle

Engin askeri dehası, çağın üzerindeki öngörüsü, milletine duymuş olduğu sonsuz güven ve inanç ile Türk milletine hür ve bağımsız yaşama onurunu kazandıran Mustafa Kemal Atatürk, elde ettiği zaferler ile hem ülkemizin hem de tüm dünyanın sevgi, saygı ve takdirini kazanmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara rağmen, milletinden aldığı güç ile bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik ederek Türk milletini aydınlık günlere kavuşturmuştur.

Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyleülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışıp Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “büyük eserim” dediği Cumhuriyetimize sahip çıkarak ve aynı bilincigelecek nesillere de kazandırarak fikri hür vicdanı hür bireyler yetiştirme azim ve kararlılığı içerisindeyiz.

Bu düşüncelerle vefatının 82’nci yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını, gazilerimizi ve vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir