PEYGAMBERİMİZ HAYATA VE GELECEĞİMİZE IŞIK TUTMAKTADIR

139
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Mevlid Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında, “O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur” diyen Başkan Güler şu görüşlere yer verdi:

“Doğumu ile insanlık tarihinin akışını değiştiren Peygamberimizin tebliğ ettiği ilahi mesajlar insanlık üzerindeki cehalet bulutlarını dağıtmıştır. Bu mübarek gecelerin O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlar olduğunu biliyoruz.

Sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü yaşamının her anında ön planda tutan, tüm yaklaşımlarında hakkı, doğruyu, güzeli ve vefayı sergileyerek gönülleri fetheden Hz. Peygamber (S.A.V.) sergilediği tutum ve davranışlarda bizlere örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır.

Sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru anlamalı, insanlığa doğru anlatmalıyız. O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur.

Bu mübarek gecenin bin yıllık kardeşliğin ülkemizde sarsılmadan artarak devam etmesine, dünyanın dört bir yanında yaşanan zulümlerin son bulmasına vesile olmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”​

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir