Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ÖZDEMİR’İN AVUKATI YÜREKLERE SU SERPTİ

344
Reklamı Gizle

Ordu Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Ceren Özdemir vahşice öldüren katil Özgür Arduç’un açık cezaevine alındığı iddiaları üzerine avukatı Haluk Murat Poyraz’dan açıklama geldi. Poyraz katilin açık cezaevine geçme durumunun olmadığını söyledi.

2019 yılının 3 Aralık tarihinde Ordu Üniversitesi öğrencisi Ceren Özdemir’i vahşice öldüren, daha sonrada kendisini yakalayan iki polis memurunu yaralayan Özgür Arduç’la ilgili açık cezaevine alındığını ile ilgili iddiaya Özdemir’in avukatı Haluk Murat Poyraz’dan açıklama geldi. Poyraz; “Son bir iki günde, menfur bir cinayete kurban giden Ceren Özdemir’i “canavarca hisle öldürmek” suçundan hükümlü Özgür Arduç’un infaz mevzuatında yapılan düzenlemelerden yararlanarak açık cezaevine nakledildiği yönünde basında yoğun haberler çıkması üzerine açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur.” dedi.  Poyraz yaptığı açıklamada: “Adı geçen şahıs “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezası almış ve cezası kesinleşmiştir. Aynı kararda şahsın daha önce de benzer nitelikte suç işlemiş olması nedeniyle cezasının “mükerrirlere özgü infaz rejimi” ile infazına da karar verilmiştir. Suçun ve cezanın niteliği, suç işlemede mükerrir olunması ve infazın buna göre yapılacak olması nedenleriyle adı geçen şahsın lehe infaz düzenlemelerinden yararlanarak açık cezaevine geçmesi mümkün bulunmamaktadır.

“AÇIK CEZAEVİNE GEÇME DURUMU BULUNMAMAKTADIR”

Zanlı Arduç’un savcılık infaz kalemi ile yapılan görüşme sonucu şahsın halen Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevinde bulunduğu ve cezasının infaz edilmekte olduğunu kaydeden Poyraz, “Açık cezaevine geçme durumunun olmadığı tarafıma iletilmiştir. Diğer taraftan adı geçen şahsın cinayet öncesi açık cezaevine geçirilmesi ve firarında kamu görevlilerinin kusuru nedeniyle yaptığımız suç duyurusu sonucu verilen savcılık takipsizlik kararı nedeniyle Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız bireysel başvuru halen neticelenmemiştir.” açıklamasında bulunuldu.

%d