Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Oski, Mustafalı Mahalle'sinde

252
Reklamı Gizle


Ordu ili genelindeki içme suyu sorunlarını çözüme kavuşturmak amacıyla Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), çalışmalarına devam ediyor.
Özellikle yaz mevsiminde hava sıcaklıklarının artmasına bağlı olarak kuraklığın etkisi ve fındık hasat mevsiminde artan nüfus sebebiyle mevcut su kaynaklarının yetersiz kalmasından dolayı OSKİ harekete geçti. Bu kapsamda OSKİ, içme suyu ihtiyacını kendi imkânlarıyla yerel kaynaklardan karşılayan Gülyalı ilçesi Mustafalı Mahallesi’nin sorununu çözüme kavuşturmak için toplam 22.000 metre içme suyu hattı, 1 adet depo ve 1 adet su alma yapısı inşa ediyor.
“SAĞLIKLI BİR ALT YAPIYA KAVUŞACAK”
Çalışmaların bitirilmesiyle birlikte Mustafalı Mahallesi’nin düzensiz çalışan ve eskiyen içme suyu hatlarının yenilenerek sağlıklı bir alt yapıya kavuşturulacağını belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Kent genelinde içme suyu sorunlarına neşter vurmak amacıyla ekiplerimiz durmaksızın çalışıyor. Özellikle yaz mevsiminde hava sıcaklıklarının artması ve fındık hasat döneminde nüfusun kalabalıklaşması sebebiyle mevcut su kaynakları yetersiz kalıyor. Bu anlamda Ordu genelinde bir seferberlik başlattık. İçme suyu sıkıntısı çeken Gülyalı ilçesi Mustafalı Mahallesi’nde toplam 22.000 metre içme suyu hattı, 1 adet depo ve 1 adet su alma yapısını inşa ediyoruz. Çalışma kapsamında bugüne kadar 4.000 metre içme suyu hattı tamamladık. Bölgede yer alan taşlık ve kayalık arazilerde kırıcı makine çalıştırılarak zor şartlarda devam eden çalışmalarda, ayrıca yol kaplamalarında tahribatı en az indirmesi için trencher iş makinası kullanıyoruz. Çalışmalarımızın bitirilmesiyle birlikte Mustafalı Mahallesi’nin düzensiz çalışan ve eskiyen içme suyu hatları yenilenerek sağlıklı bir alt yapıya kavuşmuş olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: