Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Ordu'ya Yeni Nesil Duraklar

339
Reklamı Gizle

BU DURAKLAR GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞACAK
Günümüz teknolojisi kullanılarak tasarlanan yeni nesil duraklar Ordu’ya yeni bir kimlik kazandıracak.
Modern, çağdaş ve şehre vizyon kazandıracak projelerin öncüsü olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, okulların bulunduğu bölgelerde farkındalık yaratmak ve okulların çevresi ile bütünlük oluşturmasını sağlamak için fonksiyonel duraklar tasarladı.
VATANDAŞLARIN TERCİHİNE GÖRE BELİRLENDİ
Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından sosyal medya hesabından tanıtılan ve yapılan eleştiriler üzerine tek tek incelenen durak modelleri, gelen öneriler doğrultusunda yeniden tasarlanarak vatandaşların tercihine sunuldu.
İLK ETAPTA İKİ NOKTAYA YERLEŞTİRİLECEK
Kamuoyunun talebi doğrultusunda belirlenen iki durak modeli, Ordu’daki okul önlerini renklendirecek. Duraklar ilk etapta Ordu Lisesi ve Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi önüne yerleştirilecek.
KENTE YENİ BİR KİMLİK KAZANDIRACAK
‘Akıllı’ ‘Duyarlı’ ve ‘Sürdürülebilir’ olgulara sahip olması hedeflenen duraklar kente yeni bir kimlik kazandıracağı gibi, kullananların aidiyet duygusunu da güçlendirecek. 4m x 2m x 2.4m ölçülerinde metal, üzeri cam takviyeli plastikten üretilen durakların en önemli özelliği fonksiyonel olması. Bilgi ekranı, duvar rafı, harita, engelliler için sesli anlatım butonu ve kabartma yazı entegre edilen duraklar, güneş enerjisi ile çalışacak.
 

Bir yanıt yazın