Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Ordu Üniversitesinden Çifte Mezuniyet

69
Reklamı Gizle

Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Ünye Meslek Yüksekokulu 2021–2022 yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreni, öğrencilerin geçişi ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Ünye Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. İsmail Kaban, “Bilindiği üzere ülkelerin kalkınma ve refah yolunda en önemli kaynağı beşeri sermayedir. Beşeri sermayenin güçlenmesi ise eğitim ve öğretimin tabana yayılması, eğitim ile öğretimdeki gelişim ve kalitenin yükselmesiyle mümkündür. Bu noktada üniversite eğitim hayatımızda kritik bir dönemeci temsil etmektedir. Bir ülkenin insan kaynağının etkinleşmesi ve zenginleşmesi verilen üniversite eğitiminin niteliğiyle doğrudan ilişkilidir. Üniversitenin beşeri sermayenin gelişmesine sağladığı bu katkı ülkelerin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda temel dinamitlerden birisi olan bilgi odaklı toplum yapısının çekirdeğini oluşturmaktadır” dedi.

“Gelecek Dönem Fakültemizde Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi Vereceğiz”

Gençlere hitabında müjde vererek gelecek yılki eğitim ve öğretim döneminde fakültede yüksek lisans ve doktora eğitimi verileceğini müjdeleyen Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre, “Bu güzel anlamlı günde 188 öğrencimizi mezun etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. Fakültemizde dört bölümde bine yakın lisans öğrencimiz, yüze yakın yüksek lisans öğrencimiz eğitim ve öğretim görüyor. 4 profesörümüz, 13 doçentimiz, 9 doktor öğretim üyemiz, 3 öğretim görevlimiz ve 18 araştırma görevlimizle toplam 47 akademik olmak üzere 17 idari personelle hizmet veriyoruz. Fakültemizde 1994 yılında işletme bölümüne ilk öğrencilerimiz eğitim, öğretim görmeye başladılar. Bu yıl 25. Bölüm mezunlarını veriyoruz. İktisat bölümünün yirmi ikinci,  çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümümüzün dokuzuncu, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümümüzün de dokuzuncu mezunlarını vermekteyiz. Bu zamana kadar ise 5 bin 565 öğrencimizi mezun etmiş bulunuyoruz. Kuruluşumuzun üzerinden 28 yıl geçti. Zamanla fakültemizin öğretim üyesi kadrosu gelişti ve fiziki alt yapımızı iyileştirdik. Siz fakültemize geldiğinizde yıl 2018’di ve şimdi sizleri mezun ederek uğurluyoruz. Türkiye’nin deniz kenarında ve çok güzel bir doğaya sahip bu kampus ortamında günümüze kadar lisans, yüksek lisans eğitimi veren fakültemizde gelecek dönemde ilk kez yüksek lisans ve doktora eğitimi vermeyi sizlere müjdeliyoruz” diye konuştu.

Mezun olan gençlerin yeni bir hayata yeni atılacağını ifade eden Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Üniversitemiz yarınlarımızın teminatı sevgili gençlerimizi milli ve manevi değerlerine bağlı geleceğe güvenle bakan aldıkları bayrağı hizmet yarışında daha ileriye taşıyacak bir anlayışla yetiştirdi. Siz kıymetli aileleri çocuklarımızın, gençlerimizin iyi bir istikbal için hiçbir fedakârlıktan çekinmediniz. İnanıyorum ki gençlerimiz bu fedakârlığın farkında olarak memleketine olan sevdasının farkında Türkiye Cumhuriyetine en güzel hizmetleri verme görev anlayışının tam başındadır. Sizler hepiniz yavaş yavaş hayata atılacaksınız. Başarılı olmak için mutlaka inanarak çalışmak gayretinde olmalısınız” şeklinde konuştu.

“Hayatta Hep İdealleriniz Olsun”

Mezun olan öğrencilere hitap ederek hayatlarında hep ideallerinin olması gerektiğini söyleyen Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ise, “Türkiye’de eğitim ve öğretimin önemli bir aşaması olan üniversiteden mezun olma aşamasına geldiniz. Güzel bir iş başararak bundan sonra daha başarılı olacağınıza ben yürekten inanıyorum. Bu güne gelirken sizlerden emeklerini esirgemeyen annenizi ve babanızı canı gönülden tebrik ediyorum. Hayatta hep idealleriniz olsun. Bundan sonra iş bitmiyor, hikâye, geleceğimizi ve hayallerimizi yazmaya süratle devam edeceğiz. Sizler burada almış olduğunuz eğitim, kültür, bilgi, donanım ve tecrübeyi bundan sonraki yaşamınızda hayata geçireceksiniz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Ünye Meslek Yüksekokulu Birincisi Mimari Restorasyon Programı Öğrencisi Serpil Dalmış ile Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrencisi Haşim Kışla birer konuşma yaparak emeği geçen ailesine, arkadaşlarına ve hocalarına teşekkür etti. Okullarında ilk üçe girerek dereca yapan öğrencilere plaket verilirken, mezuniyet kep atma töreniyle sona erdi.

Törene ayrıca, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Bektaş, Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Avni Aktürk, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ak Parti Ünye Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve aileler katıldı.

%d blogcu bunu beğendi: