Ordu Üniversitesi ve Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

188
Reklamı Gizle

Ordu Üniversitesi ve Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Karşılıklı Yardım ve İş birliğine yönelik TÜBİTAK 4007 “Yeşil Ordu Bilim ve Sanat Şenliği” ile TÜBİTAK 4007 “Bilimin Altınordu’su” projelerinin uygulanması kapsamlı iki protokol imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza töreninde protokol imzaları Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş ve Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek tarafından atıldı.

Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek “Göreve başladığında Sayın Rektörümüze gerçekleştirdiğimiz ziyarette kendisi Milli Eğitim ile iş birliğini artıralım demişti. Bizler de bilim şenlikleri vasıtası ile Ordu Üniversitesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında iş birliğini artırmak adına bu protokolleri imzaladık. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Orhan Baş’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, “İmzaladığımız bu protokol ile Üniversitemiz öğretim üyelerinin ve öğrencilerinin Milli Eğitim’deki öğrencilere destek sağlaması ve projelerle onlara örnek olması; ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilerimizin akademik ortamlarla tanıştırılması bizlerin en büyük hedefiydi. İmzaladığımız bu protokol ile çok güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum, ülkemiz ilerleyen yıllarda meyvelerini alacak ve bundan büyük mutluluk duyacağız. Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinin kurumlarımız adına hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.