Ordu Üniversitesi 60’ıncı Kütüphane Haftası Kutlandı

85
Reklamı Gizle

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen kitap okuma etkinliği 60’ıncı Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Üniversitemizde gerçekleştirildi.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Kitap okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturulması ve okur sayısının artırılmasını sağlamak için 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğinde okuyucular, Ordu Üniversitesi Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphanesi’nde yer alan kitaplar arasından seçtikleri kitapları okudular.

Kütüphanelerin, üniversitelerin stratejik amaç ve hedeflerine ulaşabilmesi noktasında sahip oldukları kaynaklarıyla önemli bir konumda bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Orhan Baş, “Araştırma ekosisteminin daima merkezinde bulunan kütüphaneler, günümüzde dijital dönüşümün de etkisiyle bilgi gereksinimi hisseden bireyler arasında zamandan ve mekândan bağımsız olarak bir köprü oluşturmaktadır. Bu fonksiyonel katkılarıyla kütüphaneleri her zaman üniversitelerin merkezinde düşünmek gerekmektedir. Ordu Üniversitesi olarak kütüphanemizi araştırma ekosistemiyle entegre ederek öğrencilerimizin araştıran ve sorgulayan bir neslin neferlerine dönüşmesini istiyor ve amaçlıyoruz. Bu nedenle kütüphane kaynaklarının geliştirilmesi için üniversite yönetimi olarak maddi manevi yönüyle kütüphanemize destek olmaktayız. Kitaplar insan zihinlerinin ufuklarını açan ve nesilden nesile kültürümüzü, tarihimizi ve büyük medeniyetimizi aktaran en önemli araçlardır. Ordu Üniversitesi Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanemizde edebi türlerde pek çok eserimiz bulunmaktadır. Kıymetli öğrencilerimize alanları ne olursa olsun araştırmacı kimliklerinin yanında hayal güçlerinin de zenginleşmesi için kütüphanemizde bulunan roman türündeki eserleri de okumalarını tavsiye ederim. Bu vesileyle ülkemizdeki tüm kitap dostlarının, kütüphane severlerin ve kütüphanecilerin 60’ıncı Kütüphane Haftası’nı kutluyorum.” dedi.