Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ORDU, ÜNİVERSİTE KAZANAN ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

453
Reklamı Gizle

Ordu GSB Yurtları yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyor. Ordu Üniversitesi 02 Ekim 2023 tarihinde 2023-2024 eğitim öğretim sezonu güz dönemi ile başlayacak olmasıyla birlikte yurtlarda hazırlıklar hızlandı.

Ordu’da aile sıcaklığındaki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Ordu GSB Yurtlarının yeni döneme hazır oldukları ve başvuruda bulunan tüm öğrencilerin Altınordu, fatsa ve ünye ilçelerinde GSB yurtlarına sorunsuz bir şekilde yerleşmesi hedefleniyor.

Ordu Üniversitesi’ne kayıtlarını yaptıran öğrenciler yurt kayıtlarını da gerçekleştirdi. Bu sene GSB Ordu Yurtlarında 6.089 öğrenci konaklayacak.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yurtlar ile ilgili soruları cevapladı. “Ordu’yu kazanan öğrencilerin şanslı olduğunu, konaklama sorunu geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda herhangi bir sorun yaşanmayacağını dile getirdi. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda öğrencilerin tamamına yakınını kapasite olarak karşılayacaklarını iletti.

Genç, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak ve Valimiz Sayın Muammer Erol’un destekleri ile ilimizde 02 Ekim 2023 tarihinde üniversitenin açılması ile beraber öğrencileri havalimanı ve Altınordu, Fatsa ve Ünye  otogarlarında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerimiz ile birlikte kurulacak standlarda karşılayıp, kalacakları yurtlara ücretsiz şekilde transferlerini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

%d