ORDU GENÇLİK MERKEZLERİNDE FARKINDALIK GÜNÜ

314
Reklamı Gizle

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Altınordu, Fatsa  ve Ünye’de bulunan Gençlik Merkezlerinde Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri gerçekleştirildi.

Ordu Gençlik Merkezleri tarafından 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında Altınordu Özel Eğitim Uygulama Okulunda down sendromlu gençlerle bir araya gelerek spor ve eğlence dolu bir gün geçirdi.

Ordu Gençlik Merkezi Gençlik Çalışanları gözetiminde gerçekleşen spor faaliyetleri, yüz boyama, dans ve müzik etkinlikleriyle down sendromlu gençlerin potansiyellerinin farkına varma yolunda bir adım daha attı.

Çeşitli faaliyetlerle gençlerin farklı sporları tanıma imkânı bulduğu etkinlikte, birlikte beraberlik içersinde eğlenen gençler unutulmaz bir gün yaşadı.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Down sendromlu bireyler, dünyamızın renklerinden biridir. Down sendromu farkındalık gününde, hepimizin birbirimize destek olması ve farklılıkları kucaklaması gerektiğini hatırlıyoruz. Her bireyin benzersiz olduğunu ve herkesin aynı sevgi, saygı ve fırsatlara layık olduğunu unutmayalım. ”dedi.