“ÖĞRETMENLİK, KUTSAL BİR MESLEKTİR”

149
Reklamı Gizle

Öğretmenlik mesleğinin kutsal olduğunu ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Yarınların güvencesi olan çocuk ve gençleri bilgi beceri ve donanımla yetiştirerek geleceği inşa eden öğretmenlerin 24 KasımÖğretmenler Günü’nü kutladı.

Öğretmenlerin toplumları ve bireyleri bilgi ışığıyla aydınlatan, topluma yol gösteren örnek insanlar olduğunu söyleyen Başkan Kibar, “ Öğreticilik vazifesi kutsaldır.  Öğretmenlik, ‘ Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ anlayışını ifade eden çok seçkin bir görevdir.” dedi.

“GELECEK GENÇLERİN, GENÇLER DE ÖĞRETMENLERİN ESERİDİR”

Herkesin hayatında mutlaka bir öğretmenin izlerinin olabileceğini söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Öğretmenlerimiz, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar saygın, sevgi ve fedakarlık üzerine kurulu bir mesleği icra etmektedir. En değerli varlığımız olan çocuk ve gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, tecrübe, bilgi ve birikimle yetiştirdiği nesillerimizi geleceğe hazırlamaktadır. Ülkemizin geleceğini kuracak nesilleri yetiştiren öğretmenlerimiz, bu manada bir mesleği icra etmekten öte, çok daha önemli bir iş yapmaktadır.   ‘Gelecek gençlerindir, gençler de öğretmenlerin eseridir” diyen Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.  ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyerek, nesilleri öğretmenlerimize emanet etmiştir. Milletimiz, öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşünü sürdürmektedir.  Bu düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla, rahmetle anıyor ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir