Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ÖĞRETMENLER BİRER EĞİTİM NEFERİDİR

199
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Öğretmenlerimiz fedakârca çalışan; bizlerin, vatanının ve milletinin selameti için çaba sarf eden eğitim neferleridir” dedi.

Başkan Güler mesajında şu görüşlere yer verdi:

İlk emri ‘oku’ olan bir dinin mensupları olan bizler için öğrenmenin ve öğretmenlerin ayrı bir yeri ayrı bir önemi bulunmaktadır. En büyük savaş cehalete karşı açılan savaştır ve öğretmenler bu savaşın başkumandanlarıdır.

Milletimizin geleceğini şekillendiren öğretmenlerimiz, gelecek nesillerin vatanına hayırlı evlatlar olarak yetişmesinin garantisidir. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı ve dinamik bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan, emek, sabır ve hoşgörü timsali, irfan ordusunun fedakâr mensubu öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Her devirde yaşadıkları toplumun âkil insanı, yol göstericisi, millî ve manevi değerlerinin taşıyıcısı konumunda olan öğretmenlerimiz fedakârca çalışan; bizlerin, vatanının ve milletinin selameti için çaba sarf eden eğitim neferleridir.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vefat eden ve uzak, yakın demeden ülkemizin dört bir köşesinde çocukların eğitimlerini alabilmesi için mücadele ederken şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet duygularıyla anıyorum.

En zor şartlarda dahi, ülkenin her köşesine ulaşarak görevlerini aşkla yerine getiren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bir yanıt yazın