NİKSAR’IN FETHİNİN 940. YILI KUTLANDI

299
Reklamı Gizle

Tokat’ın Niksar ilçesinde 1. Danişmend Gazi Anma ve Fetih Kutlamaları kapsamında Fethin 940’ıncı yılı kutlandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti. Prof. Dr. Necati Demir’in Niksar’ın Fethi ve Danişmendli Devleti konulu konferansıyla devam eden programa Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan’da katıldı.

Başkan Geçtan, “Coğrafyamızda tarih yazan ecdadımızı muhteşem bir program ile andık. Niksar Belediye Başkanımız Sayın Özdilek Özcan’ın ev sahipliğinde Tokat Valiliğimiz himayelerinde gerçekleşen Niksar’ın fethinin 940’ıncı  yılı, Danişmend Gazi Anma Ve Fetih Kutlama etkinliklerine katılım sağladık. Gazi Üniversitesi’nde görevli ve hayatının 30 yılını ecdadımızı araştırmakla geçiren Prof. Dr. Necati Demir hocamızın ve Belediyemiz Etüt Proje Müdürü Danişmend Hüseyin Şahin tarafından verilen konferansa eşlik ettik” dedi.

Programa ayrıca TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt, Tokat Vali Yardımcısı Osman Sarı, Tokat Milletvekili Cüneyt Aldemir, Yücel Bulut, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Ak Parti İl Başkanı Ali Özer, Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, çevre belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir