Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

MİLLETİMİZ, AYNI KARARLILIKTADIR

98
Reklamı Gizle

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Türk Milleti, tarih boyunca donanım ve imkân bakımından kendinden üstün olan güçlerle karşı karşıya gelmekten korkmamıştır. Sarsılmaz imanıyla, vatanı için canını feda ederek öz yurdunda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak zaferlere imza atmıştır. Milletimiz, dün nasıl ki Anadolu’da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bugünde aynı kararlılıktadır. Bunun son örneği 15 Temmuz’dur.” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, vatandaşların bayramını kutladı.

Başkan Tavlı, mesajında, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.” dedi.

-“Türk Milleti, tarih boyunca kendinden üstün olan güçlerle karşı karşıya gelmekten korkmamıştır”-

Türk Milletinin, vatanı için canını feda etmekten kaçınmadığını ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Tarih boyunca yurduna yapılan işgalleri kabullenmeyen milletimiz, İstiklal Savaşı’nda kenetlenerek iradesini ortaya koymuştur. İmkânsızlıklar içinde de olsa milletimizin önceliği bağımsızlık olmuştur. İmkânsızlıklar içinde dahi esareti kabul etmeyen milletimiz, canı pahasına bağımsızlık için yaptığı mücadeleyi dosta, düşmana göstermiştir. Türk Milleti, tarih boyunca donanım ve imkân bakımından kendinden üstün olan güçlerle karşı karşıya gelmekten korkmamıştır. Sarsılmaz imanıyla, vatanı için canını feda ederek öz yurdunda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak zaferlere imza atmıştır. Milletimiz, dün nasıl ki Anadolu’da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bugünde aynı kararlılıktadır. Bunun son örneği 15 Temmuz’dur. Milletimiz 15 Temmuz’da bir avuç çapulcuya canı pahasına geçit vermemiş, bağımsızlığını canından aziz bilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d