MAHALLE SAKİNLERİ DERTLİ: TEMİZ SOKAKLARIMIZ PİSLİK İÇİNDE

561
Reklamı Gizle

Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşayan vatandaşlar, yabancı uyruklu şahısların mahallelerini çöpe çevirdiklerini iddia ederek konunun belediye yetkilileri tarafından çözülmesini istedi.

Ünye’nin Liseler Mahallesi Niksar Caddesi Çınar Sokak üzerinde bir vatandaşın yabancı uyruklu şahıslara verdiği evin çevresindeki pislikler ve kullanılmamış eşyalar çevredeki vatandaşların rahatsızlığına neden oldu. Mahalle içerisinde kullanılmayan eşyaların gelişigüzel çevreye bırakılmasına dert yanan mahalleli, konunun çözülmesi için yetkililere seslendi.

Yaşanılan sorunu dile getirerek yetkililere seslenen Mahalle sakinlerinden Furkan Koyun, “ Burası Ünye’nin Göbeği ve Ünye OSKİ Müdürlüğü etrafında yer alıyor. Bu bina mülk sahibi tarafından Suriyelilere bırakılıp aylar içinde tertemiz sokaklarımız bu hale geldi. Liseler mahallesi halkı olarak muhtarımıza ilgili çok mecralarla iletişim kurduk ancak bir sahip çıkan olmadı. Sokaktan geçemez kokudan cam açamaz olduk. Hastalık sinek koku her şey var. Böyle işlek bir caddenin böyle olması üzücü. Yetkililerin gerekeni yapmasını istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir