Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Liseli Öğrencilerden İsrail Ürünlerine Boykot

166
Reklamı Gizle

Ünye’de İsrail’in Gazze’de çocuk, kadın demeden yaptığı soykırım nedeniyle ülke genelinde başlatılan boykot kararlarına liseli öğrencilerde destek verdi.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistinlilere yaptığı soykırım niteliğindeki saldırılar tüm dünyada tepkileri beraberinde getirirken, Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesinde İsrail menşeli ve İsrail’e destek veren ürünlere boykot kararı alındı. Okulun salonunda İsrail ürünlerinin isimlerinin yazıldığı panoyu hazırlayan öğrencilere okul yönetimi ve öğretmenleri de destek verdi.

“Dünyada Herkes Vermek İstediği Tepkiyi Bizde Okulumuzda Verdik”

Öğrenciler tarafından okul koridorlarında İsrail ürünlerine yönelik boykot kararını okul olarak desteklediklerini ifade eden Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Tamer Uysal, “ İsrail’in yüz yıllık süreç içerisinde Gazze’ye ve Filistin’in muhtelif bölgelerine düzenlediği hava harekâtları binlerce Filistin’linin şehit olmasına, yerlerinden edilmesine sebep olmuştur. Bugün belki Filistin coğrafyasına baktığımızda 1920’li yıllarda Osmanlı’nın yıkılıp Türkiye Cumhuriyetinin kurulması yıllarının zaman dilimine baktığımızda küçük bir azınlığı oluşturan İsrail ve Yahudilerin o topraklarda geniş bir alanı kapladıklarını görüyoruz. Bu geniş alanda İsrail, hiçbir zaman uluslar arası örgütlerin ortaya koydukları öngörüye göre hareket etmediler. Baktığımızda İsrail’in yaptığı gaspla, terörle, öldürmeyle, tehditle ve evlerinden uzaklaştırmayla burada Filistin’liler abluka altına alınan bir bölgede kurtuluş mücadelesi veriyorlar.  Orantısız bir şekilde İsrail’in güç ve kuvvetleriyle küçücük bir Hamas ve Gazze bölgesine tonlarca bombayı yağdırması İslam coğrafyasında Müslümanları ciddi anlamda etkilemiştir. Dolayısıyla dünyada herkesin vermek istediği tepkiyi bizlerde okulumuzun bir köşesinde verelim istedik. Bizde öğrencilerimizle beraber İsrail ürünlerinin isimlerini belirleyerek alınmaması için okulumuzda bir boykot alanı yaptık” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: