Kurudere Mahallesi Artık Susuz Kalmayacak

306
Reklamı Gizle

 
Özellikle şehir merkezine uzak ve yüksek kesimlerde yaşanan su sorunlarını birer birer çözerek vatandaşlara hizmet götüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri (OSKİ), Çaybaşı ilçesi Kurudere Mahallesi’nin içme suyu sorununa kalıcı çözüm üretti.
5.920 METRE İÇME SUYU HATTI YAPILDI
Düzenli içme suyu sistemi bulunmayan ve bölge halkının kendi imkanlarıyla lokal kaynaklardan ihtiyacını karşıladığı Çaybaşı ilçesi Kurudere Mahallesi’nde OSKİ tarafından 5.920 metre içme suyu hattı imalatı tamamlandı.
 “İKİ AYA TAMAMLANACAK”
Başkan Güler’in talimatları doğrultusunda Ordu ili genelinde içme suyu sorunlarının çözüldüğünü ifade eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Ordu’nun tüm ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz alt yapı ve içme suyu çalışmalarıyla vatandaşımıza sağlıklı ve kaliteli içme suyu hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Çaybaşı ilçe merkezine en yakın mahallelerimizden biri olan Kurudere Mahallesi’nde bugüne kadar düzenli bir içme suyu sistemi bulunmuyordu. Bu sebeple bölge halkımız kendi imkanlarıyla lokal kaynaklardan içme suyu ihtiyaçlarını karşılıyordu. Yaz aylarında sıcaklığın ve nüfusun artması da kaynakları yetersiz kıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu ili genelindeki içme suyu sorunlarının çözülmesi talimatları doğrultusunda OSKİ‘ye bağlı ekiplerimiz hemen çalışmalara başlayarak Kurudere Mahallesi’nde 5.920 metre içme suyu hattının imalatını tamamladı. İçme suyu hattında kalan diğer işlemlerin de iki ay içerisinde tamamlanmasını planlıyoruz. Şimdiden Kurudere Mahallesi’ne hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir