KUMRU’DA PES DEDİRTEN OLAY: “İYİLİKTEN MARAZ DOĞDU”

751
Reklamı Gizle

Ordu’nun Kumru ilçesinde yaşlı bir kadının yanına yardım istemek amacıyla yaklaşan 3 kişi, kadının bir anlık dalgınlığından faydalanarak evinin önünde bulunan harmandan 1 çuval fındığı alarak kayıplara karıştı.

Olay ilçenin Divanıtürk Mahallesi Yağaloğlu Mevkisi öğle saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre vefat eden Eski Muhtar Hacı Abdullah Köz’ün evinin önüne gelen 3 kişi, 80 yaşındaki eşi Nazmiye Köz’den yardım istedi. Yaşlı kadın, Terme’den geldikleri öğrenilen 1’i bayan 3 kişinin yardım isteklerini geri çevirmeyerek fındık vermek amacıyla evden poşet almaya gitti. Bu sırada kimlikleri belirlenemeyen şahıslar evin önünde serili harmandan 1 çuval fındığı aldı. Dışarı çıkan Nazmiye Köz’ün durumu fark ettiğini gören şahıslar, yaşlı kadının önündeki kova içerisinde bulunan fındığı da zorla alarak kayıplara karıştı.

Olay anın anlatan Divanıtürk Mahallesi Azası Âdem Eryağal, “Eski Muhtar Hacı Abdullah Köz’ün oraya yardım amaçlı Terme’den geldiklerini söyleyen şahıslar harmandan kafalarına göre fındık çalıp uzaklaşmışlar. Geriye sadece bir adet pirinç torbası bırakıp kaçmışlar. Aracın Megan tipi bir araç olduğu söyleniyor. Teyzemin rahatsız olduğu için kapının önünde oturarak fındığı gözetliyor. Daha sonra teyzemiz yardım etmek için içeri giriyor. Onlarda bir çuval fındığı çuvallıyor. Teyze geri geliyor ve vermek istediği elindeki fındığı da zorla alıyorlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir