KUMRU’DA OKUL GÜVENLİĞİ KONUŞULDU

344
Reklamı Gizle

Kumru İlçe Kaymakam Vekili Emrullah Doğru başkanlığında, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Dönem ‘Okul Güvenliği Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Atatürk Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Sefa Gürgün, İlçe Emniyet Amiri Emre Kiraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Evin, Daire Amirleri, Okul, Kurum Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Toplantıda, öğrenci ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla okulların yakın çevresinde ve okul güzergâhlarında alınacak tedbirler ile öğrencilerin her türlü kötü alışkanlıklardan korunması, onların ruh ve beden sağlığı yerinde bireyler olarak yetiştirebilmesi için alınması gereken güvenlik tedbirleri üzerinde duruldu.

Kumru genelinde bütün okullarda öğrencilerin bağımlılığa yol açan maddelerden korumak için önleyici rehberlik ve güvenlik çalışmaları değerlendirildi. Okul zamanı yaşanılan trafik yoğunluğunun trafik güvenliği açısından önemli çalışmaların yürütüldüğü belirtilirken, özellikle okul servisleri kontrollerinin sıklıkla yapılmasına ve denetimlerin koordineli bir şekilde sürdürülmesine karar verildi.

İlçe Kaymakam Vekili Emrullah Doğru, toplantıda görüşülen konular ile birlikte yeni eğitim-öğretim yılının öğretmenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir