Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

KORGAN’DA “GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ EĞİTİM” DENETİMİ

Reklamı Gizle

Ordu’nu Korgan İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından okul servisi şoförlerine bilgilendirme gerçekleştirildi.

Korgan’da  “Güvenli Okul Güvenli Eğitim” projesi kapsamında İlçe Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından taşımalı eğitim veren okullarda servis araçları ve sürücülerine denetimler artırıldı.

Jandarma trafik komutanlığı ekipleri, 2023-2024 Eğitim ve öğretim döneminin de başlamasıyla öğrencilerin okullarına güven içerisinde devam etmeleri için servis araçlarını ilgili yönetmeliğe göre denetleyerek sürücüleri tespit edilen eksikliklerin bir an önce tamamlanması konusunda uyardı.

Özellikle öğrencilerin güvenliği konusunda sürücüleri uyaran jandarma, Işıklı dur levhası ile okul taşıt levhası olmayan, otomatik kapısı bulunmayan, sigorta ve periyodik muayenesi eksik araçların sürücülerine yönelik denetimlerini arttırdı.

Yapılan denetimlerde servis araç kapılarının otomatik olması, camların sabitlenmesi hususlarının çocukların güvenliği için önem arz ettiğini, ailelerin çocuklarının bizlere emanet ettiğini, onları sabah evinden nasıl alıyorsak aynı şekilde akşam evlerine bırakılmasını belirten ekipler, sürücülerin dikkatini dağıtacak davranışlardan kaçınmaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Korgan İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, denetimlerin artarak devam edeceğini belirtti.

%d blogcu bunu beğendi: