Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

KOCA AVRUPA FINDIĞI İNCELEMEK İÇİN GELDİ

Reklamı Gizle

Avrupa Ülkesi olan Çek Cumhuriyeti’nden gelen 2 kişi, Karadeniz fındığını yakından tanımak amacıyla Ordu’nun Korgan ilçesine geldi.

Korgan’da bulunan özel bir fındık firması,  bazı Avrupa ülkelerine  her yıl iç fındık, kabuklu fındık ve kavrulmuş fındık ihracatı yaparak ilçenin tanıtımına katkı sunuyor. Çek Cumhuriyeti’nden gelen Matej Zavoral ve Lucas Medek, ihracatı yapılan fındığı yerinde inceledi. Matej Zavoral ve Lucas Medek yaptıkları incelemeler sonrasında ülkelerine gönderilen fındıklardan memnun olduklarını söyleyerek, “Çek Cumhuriyet’inden geldik. Korgan ilk defa geliyoruz. Korgan’dan 2 senedir fındık alımı gerçekleştiriyoruz. Üretilen üründen de gayet memnunuz. Ürünleri bir de gelip yerinde incelemek istedik” ifadelerini kullandılar” dedi.

“Korgan’dan Dünya’ya Fındık İhracatı Yapıyoruz”

Korgan’da bulunan özel bir fındık firması ise çakıldak fındığına olan talebin yoğun olduğunu belirterek, “2-3 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerine fındık, kavrulmuş fındık ve kabuklu fındık ihracatı yapıyorum. Çek Cumhuriyeti’ndeki hali hazırda müşterilerime ihracat devam ederken ürünleri de çok beğendikleri için gelip yerinde görmek istediler. Benim pazarlama stratejimde de ön plana bizim dağ fındığını Korgan’ın fındığı olan çakıldak fındığını çıkarmak vardı zaten ki bunu da alt zeminde işliyordum müşterilerime işte bu aldıkları fındıkların kökenin Ordu’nun Korgan ilçesinden bizim değerli bahçelerimizden üretiliyor diye. Onlar da yerinde inceleyip görmek istediler. Çok memnun kaldılar ürünlerin nasıl işlendiğini sürecin nasıl işlediğini gördüler o şekilde bir ziyaret gerçekleşti. Yine tabi ihracata katkımız oldu yine ürünler sattık yurt dışına ürünler göndereceğiz sevkiyatlarımız devam ediyor” diye konuştu.

%d blogcu bunu beğendi: