Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

“KİMLİĞİNDE AKKUŞ YAZAN HERKES ADAY OLABİLİR”

513
Reklamı Gizle

31 Mart 2024 yerel seçimler önceci birçok adayların açıklamalarda bulunduğu şu günlerde, siyaset nabzı da her geçen gün hızlı atmaya başladı.

2019 yılında Ak Parti’den aday gösterilerek Akkuş Belediye Başkanlığı görevini yürüten İsa Demirci’nin karşısına 2024 yerel seçimler öncesi herhangi bir aday adaylığı açıklaması yapılmazken, Anadolu Ordulular Federasyon Başkan Vekili ve Ankara Akkuşlular Dernek Başkanı Ramazan Yıldızoğlu’ndan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Yıldızoğlu, “31 Mart günü Akkuş’lu hemşehrilerimizin seçimlerde kullanacakları namuslu ve şerefli oylarıdır, kimliğinde memleketi Akkuş yazan herkesin adaylığa talip olma hakkına sahiptir” paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Akkuş’a hizmetin bir bayrak yarışı olduğuna vurgu yapan ve şahısların kendi çıkarlarına malzeme yapılamayacağının altını çizen Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Yıldızoğlu, “ Kıymetli dostlarım, akrabalarım ve birbirinden değerli hemşehrilerim, bilindiği üzere son zamanlarda Yerel Seçimlere az bir zaman kala adımında dahil olduğu ve yakıştırıldığı Anket ve Haberler görmekteyiz. Öncelikle şahsıma gösterdiğiniz olumlu dönüş ve yorumlar için ayrı ayrı hepinize teşekkürü bir borç bilirim. Zaman neyi gösterir bilemeyiz ama resmi anlamda şu an için herhangi bir adaylık başvurum yada talebim daha olmamıştır. Eğer bu talebim ve başvurum gerçekleşirse buradan siz değerli takipçilerimiz ile paylaşılacaktır. Ayrıca gurbette yaşayanlarda dahil olmak üzere kimliğinde Akkuş İlçesi yazan her birey ve hemşehrimiz doğal olarak Akkuş Belediye Başkan Adaylığına talip olma hakkına sahiptir. Bu bir hizmet ve bayrak yarışı olup, şahısların menfi yorum ve çıkarlarına malzeme yapılamaz. Lütfen olumsuz ve karamsar yorumlar ile Hemşehrilerimizi ve Aday olacak arkadaşlarımızı üzmeyelim, kırmayalım. Bilinmelidir ki şu an görevde olan mevcut Belediye başkanı Sayın İsa Demirci ve diğer partilerden aday olacak olan kıymetli tüm hemşehrilerimiz ilçemizin evladıdır ve değeridir. Bırakalım anlamsız tartışmaları, düşmanlıkları ve asıl şimdi daha çok kenetlenelim saygı duyalım birbirimize. Son olarak Akkuş Belediye Başkanlığı seçim sonucunu kesin belirleyecek olan 31 Mart gün’ü Akkuş’lu Hemşehrilerimizin seçimlerde kullanacakları namuslu ve şerefli oylarıdır” diyerek seçim adaylığı için fitili ilk ateşleyenlerden biri oldu.

Bir yanıt yazın