Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

164
Reklamı Gizle

Ünye Belediyesi, Kasım Ayı Olağan Meclis ToplantısıBelediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, toplantıda yaptığı konuşmada, Organize Sanayi Bölgesinde ki son durum, Üniversite alanındaki çalışmalar ve yol çalışmaları gibi birçok konuda bilgiler verdi.

Ünye Belediyesi, Kasım Ayı Olağan olağan meclis toplantısı pandemi tedbirleri kapsamında Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Başkan Hüseyin Tavlı, meclis üyelerini çeşitli konular hakkında bilgilendirdi.

“İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum”

30 Ekim tarihinde İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Belediye Başkanı Tavlı, depremin değil binaların insan hayatını riske attığını söyledi. Bu depremin ardından bir kez daha yapı sağlamlığının gündeme geldiğini kaydeden BaşkanTavlı, Ünye’de de Ordu Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapı stokunun dayanıklılığı ve kentsel dönüşümle ilgili çalışma başlatmayı planladıklarını belirtti.

Yeşilkent Mahallemizde altın madeni çalışması değil, MTA rezerv tespit çalışması yapıyor”

Son günlerde Yeşlikent Mahallesinde altın arama çalışmaları yapıldığı ve çevre katliamı yapılcacağınailişkin provakatif açıklamalar yapıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Hüseyni Tavlı, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e gelen talepler doğrultusunda yapılan görüşmeler neticesinde bu alanda yapılan çalışmanın altın değil, Maden Tetkik Arama tarafından bentonit ağırlıklı rezerv tespit çalışması olduğu bilgisini aldıklarını kaydetti. Bir ülkenin maden rezervini öğrenmesi adına çalışma yapmasından daha doğal bir şey olmayacağının altını çizen Başkan Tavlı, vatandaşlardan, belirli kesimlerin yanlış bilgilendirmesine itibar vermemelerini istedi.

-“Organize Sanayi Bölgesi’nde olumlu gelişmeler devam ediyor”-

Ünye Organize Sanayi Bölgesinde gelinen aşama hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, OSB’nin doğalgaz altyapı çalışması ile ilgilihazırlıklarını tamamlandığını ve iletim hattı borularının hazır olduğunu söyledi. Firmanın OSB’nin bulunduğu alana çevre yolunda geçiş ile ilgili karayolları ile görüşmelerini sürdürdüğünü kaydeden Başkan Tavlı, görüşmelerin ardından 2021 yılı içinde doğalgaz hattı çalışmalarına başlanacağını söyledi. OSB alanı ile ilgili ayrıca elektrik hattı çalışmalarının da eş zamanlı yürütüldüğünü ifade eden Başkan Tavlı, ana elektrik iletim hattından OSB alanına elektrik hattının çekilmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti. Organize sanayi bölgesi altyapı projesinin de tamamlandığını vurgulayan Başkan Tavlı, Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğünce altyapı yapım ihalesine çıkılacağını söyledi.

“Ünye Fakülte alanı ile ilgili olarak eleştirmek yerine el birliği yapmamız gerekiyor”-

Ünye’ye kazandırılan fakülte alanında fakülte binasının yapılması için kentin el ele vermesi gerektiğinin altını çizen Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“Eleştirmek en kolayıdır. Şöyle mi oldu, böyle mi oldu diyerek enerjimizi tüketeceğimize fakülte binasının yapımı için yoğun bir gayret göstermeli ve bir an önce temelini atmalıyız. Aksi takdirde büyük emekler vererek kazandırdığımız fakülte alanında ki tahsisi 2021 yılı sonunda kaybederiz. Biz fakülte binamızı yapalım, öte yandan Ordu Üniversitemizin yapması gerekenlerle ilgili de görüşmelerimizi devam ettirelim.

“2 bin 800 km yol ağımız var ve gece gündüz çalışıyoruz”

Ünye’nin yol ağının 2 bin 800 kilometre olduğunu ve bunun 2 bin 180 km’sinin Ünye Belediyesi hizmet alanında, 620 km’sinin ise Ordu Büyükşehir bünyesinde olduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,göreve geldiklerin günden bu yana başta beton yol, sıcak asfalt olmak üzere yol çalışmalarının aralıksızsürdüğünü kaydetti. Başkan Tavlı, Ünye Belediyesine yeni kazandırkları 34 dönümlük alanda yer alacak olan beton santrali ve konkasör şantiyesi alanı ile birlikte hizmetlerin çok daha uygun maliyetle ve çok daha hızlı bir şekilderütülemeye başlanacağının altını çizdi.

Başkan Tavlı, “Tüm mahallelerimize eşit hizmet anlayışı ve belirli bir çalışma takvimi ile gece gündüz çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Tavlı ayrıca, yapılan yol çalışmalarının daha uzun ömürlü olması için vatandaşlara da büyük görevler düştüğünü belirterek, yol kenarlarında bulunan menfezlerin temiz tutulması gerektiğini hatırlattı.

Ünye Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın