Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Karantina Bölgelerine Yardımlar Büyükşehirden

314
Reklamı Gizle

Yeni tip Corona Virüs tedbirleri kapsamında kentte karantina altına alınan mahallerdeki vatandaşların ihtiyaçları Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık Dairesi Başkanlığı ekipleri, hazırlanan yardım ve hijyen paketlerini karantina altına alınan mahallerdeki ailelere ulaştırdı.
YARDIMLAR VATANDAŞLARA ULAŞTIRILDI
Ekipler, ilçe belediyeleri ve mahalle muhtarlarının iş birliğinde Perşembe, Aybastı, Çatalpınar, Akkuş, Altınordu, Ünye’de bulunan karantina bölgelerinde ikamet eden vatandaşlara 586 gıda kolisi ve hijyen paketi ile ‘Sözleşmeli Tarım’ modeli altında Altınordu, Fatsa, Ünye ve Perşembe ilçelerinde üretilen 2 ton domatesin dağıtımını yaptı. Yardımlar karantina sınırında bulunan jandarma noktalarına bırakıldı. Mahalle muhtarları tarafından yardımlar vatandaşlara ulaştırıldı.
“ZOR GÜNLERİ PAYLAŞARAK ATLATACAĞIZ”
Yaşanılan zor günlerin paylaşılarak atlatılacağını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Şehrimizde birçok farklı ilçede karantina uygulamaları yapıldı. Bizler de bu süreçte vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını Büyükşehir Belediyesi olarak karşıladık. Bu süreçte karantinada olan bölgelerimizle sürekli iletişim halinde olacağız. Gerektiği vakit ihtiyaçlarını tespit ederek yardımlarımızı ulaştıracağız. Yardımların sağlıklı bir şekilde yerine ulaştırmasında ekiplerimize yardımcı olan mahalle muhtarlarımıza ve jandarma ekiplerimize teşekkür ediyorum. Yaşadığımız zor günleri paylaşarak atlatacağız. Bizler hemşehrilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Tedavileri devam eden tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim şifalar versin ve bir an önce bu beladan kurtulmalarına yardımcı olsun inşallah” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d