Kalbimizdesin “CEREN”

357
Reklamı Gizle

Ordu’da 3 Aralık 2019 tarihinde evinin önünde öldürülerek Türkiye’yi yasa boğan 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in ismi alınan kararla daha öncesinde şehrin en büyük meydanına verilmişti.  Ordu Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı mevkiinde bulunan meydana şimdi ise ‘Ceren Özdemir Meydanı’ isminin bulunduğu kinetik heykeli yerleştirdi.
Vatandaşların dokunarak dönmesini sağladığı kalp şeklindeki heykel, Ceren’in kalbinin attığını ve içimizde yaşamaya devam ettiğini anlatıyor.
UĞURCAN ATAOĞLU İLE TALİP ÖZER TASARLADI
Ordulu ünlü reklamcı Uğurcan Ataoğlu ile tasarımcı Talip Özer tarafından tasarlanan, kalp şeklinde düzenlenen kinetik heykelde Ceren Özdemir’in ismi kalp içerisinde yer alıyor.
DOKUNARAK CEREN’İN KALBİNİN ATMASINI SAĞLAYIN
Dış̧ mekâna dayanaklı malzemeyle yapılan heykel içindeki üç̧ farklı kalbin birbirinden bağımsız kendi etrafında dönmesi heykeli kinetik yapıyor. Vatandaşların dokunuşuyla dönen kalpler, Ceren’in kalbinin attığını ve içimizde yaşamaya devam ettiğini anlatıyor.
ATAOĞLU’NDAN DUYGUSAL PAYLAŞIM
Reklamcı Uğurcan Ataoğlu sosyal medya hesabından Ceren’e ithafen yaptığı paylaşımla yapılan çalışmanın sıradan olmasını istemediklerine dikkat çekerek, “Beklentinin aksine bir büst veya balerin gibi sıradan bir heykelin olsun istemedik. Senin ve Ordu’nun birlikte tanıtımına katkısı olacak bir şehir ikonu, seni sevgiyle anacağımız, yanında fotoğraf çektirmek ve kalplere dokunup çevirmek için sıraya gireceğimiz interaktif bir yapı kurguladık. Kalplerinde sevgi olanlar heykelin şaşırtıcı etkisinin senden geldiğini anlayacaklar” ifadelerine yer verdi.
VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI
Evinin kapısında uğradığı cani saldırı sonucu hayatını kaybeden Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Ceren Özdemir’in adının Ordu’nun en büyük meydanına verilmesi ve böyle bir heykel çalışmasıyla taçlandırılması vatandaşları da memnun etti.  Kadın cinayetlerinin son bulmasını isteyen kadınlar, yapılan bu hareketle Ceren Özdemir’in ölümsüzleştirildiğine dikkat çekerek Ordu Büyükşehir Belediyesini tebrik etti.
 

Bir yanıt yazın