“İlk İşimiz Çöp Tesisini Kapatmak Olacak”

200
Reklamı Gizle

Yeniden Refah Partisi’nden Çaybaşı Belediye Başkanı seçilen Mesut Karayiğit, mazbatayı aldığında ilk işinin Büyükşehir’e ait çöp tesisi olan İlküvez Mahallesi’ndeki tesisin kapatılması olacağını açıkladı.

Çaybaşı’nın yeni Belediye Başkanı Mesut Karayiğit, mazbatayı aldığında ilk işinin Büyükşehir’e ait çöp tesisini kapatmak olacağını söyledi.

Yeniden Refah Partisi’nden rekor bir oyla Çaybaşı Belediye Başkanı seçilen Mesut Karayiğit, ONEY Flash FM’de Hakan Korkmaz’ın programına konuk oldu.

“Mazbatayı Alıp İşe Koyulacağız”

İlçedeki önceliğini İlküvez Mahallesindeki Büyükşehir Belediyesi’ne ait çöp tesisi olduğunu belirten Karayiğit, mazbatayı aldığında ilk mührü bu tesise vuracağını söyledi. Başkan Karayiğit, “Çöp Tesisi Konusu en büyük sorunumuz. Bu tesis normalde düzenli atık olarak faaliyete geçmişti. Sonradan gördüğümüz kadarıyla çöp buraya normal bir şekilde gelmiyor. Vahşi depolama yapılıyor! İki ay önce mühürlenmişti. Buna rağmen hiçbir çalışma yapılmadı,  çöpler gelmeye devam ediyor. Arıtma çalışmıyor. Zehirli arıtılmamış suyu alıp tankerlerle başka yere taşıyorlar. Göreve geldiğimiz andan itibaren mührü oraya basacağız. Mazbatayı aldığımız gün ilk işimiz bu olacak” dedi.