Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

HİLMİ GÜLER: “BİZİM DERDİMİZ SEÇİM DEĞİL, ORDU’YA HİZMET ETMEK”

211
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 18 aylık çalışma performansını bundan sonraki süreçte arttıracaklarını belirterek, “Bizim seçimle derdimiz yok, bizim amacımız Ordu’ya hizmet etmek” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Başkanlığında Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi.

Gündem öncesi meclise açıklamalarda bulunan Başkan Güler, 60 ayın 18 ayının geride kaldığını, güzel çalışmaları hayata geçirerek Ordu’yu fark edilen iller arasında öne çıkardıklarını belirtti. Güler, “Şimdi çalışmalarımızın hızını artırarak sürdüreceğiz. Bizim seçimle derdimiz yok. Bizim amacımız Ordu’ya hizmet etmek” diye konuştu.

“ÇALIŞMALARIMIZ GECE-GÜNDÜZ SÜRECEK”

Başkan Güler konuşmasına şöyle devam etti: “Zaman aralığını dar tutarak çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. Bu nedenle çalışmalarımızı birinci 3 ay; Ekim-Kasım-Aralık, ikinci 3 ay; Ocak- Şubat- Mart olarak hayata geçireceğiz. 95 iş makinasını hizmete sunmuştuk şimdi ise 30 iş makinasını daha bünyemize kazandıracağız. Kimseye muhtaç olmadan, müteahhit kârı bizde kalacak şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Asfalt plent tesisimizi kurduk. Taş ocağımızı da aldık, Ünye tarafında da almak istiyoruz. 2 yıl içerisinde işin çoğunluğunu halledelim ve her yere kolay ulaşım sağlayalım istiyoruz. Gerekirse jeneratörler alarak çalışmalarımızı gece-gündüz sürdürmek istiyoruz”

“ORDU’YU BİNA HAPİSHANESİNDEN KURTARDIK”

İmar konusuna da değinen Başkan Güler, “İmar bizim namusumuz. Belde evler örneğinde olduğu gibi bu konuda en ufak tereddüt ve taviz yok. Eğer o yapıya göz yumsak emsal teşkil edecek ve Ordu’da binalarla çevrili bir hapishane olacaktı. Belde evler konusunda da mahkeme bizi haklı gördü. Biz zaten hukuken yaptığımız şeyden emindik o da resmen tescillenmiş oldu” diye konuştu.

“ÜST KİMLİĞİMİZ ORDU OLACAK”

Ordu siyasetinin zorluğuna da değinen Başkan Güler, şöyle devam eti: “Ordu, siyasetin kolay yapıldığı bir il değil. Aslında zorluğu yok ama seviyesini düşürerek zorlaştırıyoruz. Her şeyin niteliğini arttırdığımız gibi siyasetin niteliğini de artırmak istiyoruz. Ordu’da adalet ve güvene dayalı siyaset geliştirmemiz gerekiyor. Daha nitelikli, daha üst politika sürdürmemiz lazım. Üst kimliğimiz Ordu olacak. Biz Ordu’da büyük ölçüde bunu gerçekleştirdik. Meclisimizin saygınlığına uygun çalışmaları hayata geçiriyoruz. Hedefimizden sapmayacak şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mart ayının sonu geldiğinde tüm ilçelerimizle farklı bir Ordu olsun istiyoruz. Kendi kendine yeten, kaynakları ile tüm güzelliklerin hakkını vereceğiz. Hiçbir yere muhtaç olmadan tarım, turizm, enerji üretimimizi sürdürmek istiyoruz”

MECLİSTE ESNAF KOMİSYONU KURULACAK

Başkan Güler, esnaf kesiminin önemine de değinerek, “Esnaf bizim temel direklerimiz, bu nedenle mecliste esnaf komisyonu kurarak temsil edilmelerinde yarar görüyoruz” ifadelerini kullandı.

MECLİSİN HUZUR HAKLARI DEMİR ALİ’YE BAĞIŞLANDI

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, SMA hastası Demir Ali’ye destek için huzur haklarını Demir Ali için düzenlenen kampanyaya bağışladı. Bu konuda kökten çözüm için gerekli adımı atacaklarını söyleyen Başkan Güler, Sağlık Bakanı ile görüşerek kendisine önerge sunacağını söyledi.

53 GÜNDEM GÖRÜŞÜLDÜ

53 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 31 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken, 22 gündem maddesi ise komisyona havale edildi. Ordu Büyükşehir Belediyesinin bir sonraki toplantısı 12 Kasım 2020 Perşembe günü saat 14.00’da Ordu Büyükşehir Belediyesi meclis toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın