“HER DAİM YANINIZDA OLACAĞIZ”

590
Reklamı Gizle

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk’ü makamında ağırladı. 2023 yılı fındık sezonunun değerlendirildiği ziyarette Milletvekili Şanlıtürk, fındık üreticilerinin her daim yanında olacaklarını söyledi.
Milletvekili Şanlıtürk; “Altınordu Ziraat Odası Başkanımız Atakan Akça’yı ziyaret ettik. Milliyetçi Hareket Partisi olarak fındık üreticimizin her daim yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Ziraat odalarımız, ihracatçılarımız ile birlikte hareket edeceğiz. Karşılamaları ve hoş sohbetleri için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça’da Ekim ayında üreticilere yapılacak olan destek ödemelerine dikkat çekti.

Akça; “Sayın vekilimizin de söylediği gibi bizlerde Ziraat Odaları olarak her daim başta fındık üreticilerimiz olmak üzere bütün üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Son aylarda mazot başta olmak üzere gübre ve diğer girdilerde yaşanan fiyat artışları 2023 yılının hasat zamanında üreticilerimizi olumsuz yönde etkiledi.

Üreticilerimiz, girdi fiyatlarında geçtiğimiz sezonki artışların mağduriyetini yaşarken, girdi fiyatlarına gelen yeni zamlarla birlikte umutsuzluğa kapıldı. Üreticilerimiz ürünlerini satıp borcunu ödeyip gelecek sezona hazırlanırken gelen zamların etkisinin hafifletilmesi tarımsal üretimin sürdürülebilirliği açısından önem taşıyor.

En ucuz üretim sürdürülebilir üretimdir, sürdürülebilir üretim için de üreticilerimizin yeterli girdi temin etmesi ve alın terinin karşılığını alması gereklidir.

Ekim ayında verilecek mazot ve gübre destekleri bir an önce artırılarak verilmeli, sezona başlayan üreticilerimizin önü açılmalıdır. Aksi takdirde üreticilerimizin üretme isteği ve tüketicilerimizin gıdaya erişimi açısından zor günler bizi bekliyor.

Üretim ve lojistik maliyetlerinin bu şekilde artmaya devam etmesi halinde tüketicilerimizin pazarda, markette, manavda, ucuz gıdaya ulaşması mümkün değildir” diye konuştu.
İkili istişarelerin ardından Milletvekili Şanlıtürk, Ziraat Odası çalışanlarını da tek tek ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir