Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YAPAN METRUK BİNALAR YIKILIYOR

909
Reklamı Gizle

Fatsa Belediyesi kent genelinde tehlike saçan metruk yapıları yıkarak, çarpık yapılaşmayı ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor. Mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline gelen terk edilmiş virane binalar, Yapı Kontrol Müdürlüğü Ekiplerinin tespiti ile yasal işlemlerin yapılmasının ardından Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştiriliyor.

KANUNA UYGUN RIZA ALINARAK YIKIMLAR GERÇEKLEŞİYO

3194 sayılı İmar Kanunu’nun 39. maddesi gereğince kaderine terkedilmiş, kötü görüntü oluşturan, tehlike arz eden kullanılamaz durumdaki metruk binalar tek tek tespit ediliyor. Vatandaş şikâyetleri ve bölge taramaları sonucunda tespiti yapılan binaların yıkımı gerçekleştiriliyor.

“FATSA’MIZI DAHA ESTETİK VE DAHA MODERN GÖRÜNTÜYE KAVUŞTURUYORUZ”

Metruk yapıların yıkım çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Metruk binalar konusunda mahalle sakinleri ve muhtarlarından şikâyetler alıyoruz. Bu binaların farklı amaçlar için kullanıldığı, bağımlıların buraları mesken tuttuğunu duyuyoruz. Bu tür olaylara geçit vermemek için Yapı Kontrol Müdürlüğümüzün kontrolünde encümen kararları çıkartılıyor. Daha sonra bu binaların sahiplerinden onay alınarak yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki süreçte tespit ettiğimiz 46 metruk binayı yıkacağız. Eski yerleşim merkezi olması dolayısıyla ilçemizde çok sayıda ömrünü tamamlamış metruk yapılar bulunmaktadır. Yaptığımız yıkımlar ile Fatsa’mızı daha estetik ve daha modern görüntüye kavuşturuyoruz” diye konuştu.

%d blogcu bunu beğendi: