Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

GENÇLİK KAMPI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

60
Reklamı Gizle

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 2022 Yaz Dönemi Gençlik Kampları başvurularının devam ettiğini duyurdu.

Kampların ücretsiz olduğunu ve yol, yemek ve konaklamanın Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılandığını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “12-25 yaş arasındaki tüm gençlerin başvuru yapabileceği Deniz (12-15 yaş) ve Doğa (16-25 yaş) kamplarında katılımcılar 1 hafta boyunca bakanlığın kamp tesislerinde çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle verimli ve eğlenceli bir hafta geçirme imkanı sağlamaktadır. Başvurular,  2 Temmuz 2022 tarihine kadar https://gencizbiz.gsb.gov.tr adresinden veya E-Devlet aracılığıyla elektronik başvuru yoluyla yapılacaktır” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin öğrenim ve çalışma alanlarının dışında kalan serbest zamanlarını değerlendirmek, yurdumuzun tarihi, kültürel ve milli değerlerini yakından tanıma fırsatı bulmalarını sağlamak ve bölgeler arası kültür alışverişi ile farklı kişilerle tanışma ve kaynaşmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen gençlik kampları başvuruları devam ediyor.

Başvuru süreci devam eden kamplara Ordu’dan başvuru yapmak isteyen adaylar ise https://gencizbiz.gsb.gov.tr adresinden, E-Devlet aracılığıyla elektronik başvuru yoluyla ya da Ordu’da bulunan Ordu Gençlik Merkezi, Fatsa Gençlik Merkezi ve Ünye Gençlik Merkezine gelerek şahsen başvuru yapabilecekler. Kız ve erkek dönemlerinin ayrı ayrı olacağı deniz ve doğa kampları için son başvuru tarihi ise 2 Temmuz Cumartesi günü olarak belirlendi.

Ordu’dan başvuru yapacak adaylar kamplar hakkında detaylı bilgiye Gençlik Merkezi’nin 0452 223 16 35 (Dahili-309-310) irtibat numarası üzerinden ulaşılabilecek.

Başlıca Kamp Merkezleri ise şu şekilde; Mersin Maliye Kampı, Antalya Alaaddin Keykubat Kampı, Hatay Arsuz Kampı, Kastamonu Yolkonak Kampı, Kırşehir Ahi Evran Kampı, İstanbul Marmaracık Kampı, Mersin 23 Nisan Kampı, Bursa Karacaali Kampı, Osmaniye Aslantaş Kampı, Konya Beyşehir Kampı’nın yanı sıra Nevşehir, Bitlis, Çanakkale, Diyarbakır illerine ise Medeniyet gezilerine 16-22 Yaş aralığındaki Gençler Başvuru yapabilecek.

%d blogcu bunu beğendi: