ESKİ TÜRKİYE’DE HAFIZALARIMIZA KAZINAN LİMON SATAN İŞPORTACILIK YAPAN ÖĞRETMEN PROFİLİNİ HAMD OLSUN BİZ KALDIRDIK

892
Reklamı Gizle

İl Başkanı Halit Tomakin, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle mesaj yayımladı, Tomakin mesajında ,senede sadece bir güne sığdırılmayacak kadar özel hayatımızın her alanında 365 gün var olan baş tacı öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor büyük bir sorumluluğu omuzlarında taşıyan siz saygıdeğer öğretmelerimizin önünde tazimle saygı ile eğiliyorum, Dünya’da ve Ülkemizde baş gösteren pandemi nedeniyle zaman zaman eğitime zorunlu olarak ara verildiğini zaman zaman ise canlı bağlantılarla derslerin yapılabildiğini ifade ederek ALLAH cc.’den niyazımız bu hastalığın bir an önce biterek sağlıklı günlere kavuşmamızdır. Saygıdeğer öğretmenlerimiz yavrularımızın sizin şefkatli ellerinize muasır medeniyeti Büyük Türkiye’yi inşa için anlatacağınız gözlerinizin parıltısına ihtiyacı var bende uzun yıllar öğretmenlik yapmış birisi olarak biliyorum ki , sizde yavrularımızı özlediniz dedi.

ESKİ TÜRKİYE’DE HAFIZALARIMIZA KAZINAN LİMON SATAN İSPORTACILIK YAPAN ÖĞRETMEN PROFİLİNİ HAMD OLSUN BİZ KALDIRDIK

Başkan Tomakin ; Saygıdeğer öğretmenlerim ben ve eşim de bir eğitimci olarak eski Türkiye’ye hepimiz şahit olduk, eski Türkiye’de TV haberlerinde gün geçmiyordu ki, limon satan öğretmen, işportacılık yapan öğretmen haberleri duymayalım, çünkü bizlerin sosyal ve özlük hakları bizi oraya mecbur bırakıyordu. Şimdi öyle mi ? hamd olsun, öğretmenlerimizin yaşam standartlarını yükselttik. Yüzümüzü yere düşüren haberlere daha muhatap olmuyoruz , sizlere ne yapsak azdır , size söz verilen ne varsa yerine getirileceğinden hiç şüpheniz olmasın. Çünkü size değer veren sizleri el üstünde tutan, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var dedi.

EĞİTİME BÜTÇEDEN EN FAZLA PAYI VEREREK EĞİTİMİN KALİTESİNİ VE FİZİKİ MEKANLARINI AB NORMLARINA ÇIKARTTIK

Başkan Tomakin, Türkiye olarak En büyük değerimiz ve zenginlik kaynağımız, sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusumuzdur. Nüfusumuzun nitelikli hale getirilmesi, bilgi ile donatılması AK PARTİ’nin şaşmaz hedefi olmuştur. Eğitim alanında gerek fiziki ve teknolojik alt yapı, gerek eğitime erişim gerekse de kalite konusunda çok önemli gelişmeler kaydettik. Bütçeden eğitime en fazla payları ayırarak , eski barakadan bozma , okullar yerine modern ve teknoloji ile donatılmış okullar inşa ettik . Eğitimde fiziki mekanları yenilerken , eğitimin kalitesini de artırarak AB normlarında yavrularımıza eğitim verdik.

2003 yılında başlattığımız Ücretsiz Ders Kitabı projesi ile öğrencilerimiz ve velilerimizin kitap alma çilesine son verdik. Çocuklarımız artık sınıflarına girdiklerinde kitaplarını sıralarının üstünde buluyorlar.12 yıllık zorunlu eğitime geçmesi, çok önemli, zor ve fedakârlık gerektiren bir karar olmuştur. Eğitimin önünde fırsat eşitliğini yok eden tüm engeller temizlendi, temizleniyor. Cumhuriyetin 100. yılında, 50 yaşın altında % 100’lük okur-yazarlık oranına ulaşmış, genç nüfusunun tamamı asgari lise eğitimi görmüş ve talep eden herkese yüksek öğretim imkânı temin etmiş bir ülke olmayı hedefliyoruz dedi.

Başkan Tomakin, Bana bir harf öğretenin kölesi olurum” sözünü özümseyerek, 24 Kasım Öğretmenler gününüzü kutluyor , başta görevi başında şehit edilen öğretmenlerimiz olmak üzere ,edebi aleme göç eden öğretmenlerimizi rahmetle minnetle yad ediyor , hayatta olan öğretmenlerimize sağlık sıhhat ve afiyetler niyaz ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir