Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

EMEP:“Asıl olan “acı reçeteye” karşı mücadeledir”

304
Reklamı Gizle

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “İktidarın her “yeni reform projesi” işçi ve emekçilere “yeni yaptırım projeleri” olarak dayatılıyor.” Diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “acı reçete” açıklamasına tepki gösterdi.

Poyraz açıklamasında, ”İktidar her geçen gün demokrasiden ve denetimden uzaklaşıyor. “Aile içi kavgalarla da” kriz büyüyor. Bunun bedelini de işçi ve emekçiler ödüyor.

Damat Berat Albayrak’ın Bakanlıktan usullere göre olmayan görevden ayrılmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ekonomide ve hukukta yeni reform “, “acı reçete” vurguları iktidarın krizin yükünü işçi ve emekçilere yıkmaya devam edeceğini göstermektedir.” Dedi

Sorunu yaratanlar çözüm üretemez

Yeni projeye” inanmadıklarını vurgulayan Poyraz, “AKP iktidarı, 18 yıldır uyguladığı ekonomi ve hukuk politikaları ile tek adam, tek parti iktidarını hedeflediğini inkar etmedi. Şimdi yaşanan ekonomik ve hukuksal krizden yine kendisi çıkacağını iddia ediyor. Bir de buna inanmamızı istiyorlar.

18 yıldır ülkede adaletsizliği olağanlaştıran AKP iktidarından demokratikleşmeyi ve ekonomik refahı beklemek hatadır. Sorunu yaratanlardan çözüm beklenemez. AKP iktidarının çözümü, kendi çıkarına çözüm politikasının devamı olur. Bunu 18 yıldır yaşıyoruz. Kendi yaptığı yanlışı kendisi eleştiriyor; yine kendisi, kendine göre değiştiriyor. Sorunu yaşayanların nasıl bir hukuk, nasıl bir ekonomi politika olmalı tartışmalarına katılımı sağlanmadan çözüm üretilemez. Hala hukukçuların, işçi ve emekçilerin örgütleri, meslek odaları, partiler tartışma sürecine katılamıyor. 18 yıldır kendilerinden başkasını dinlemeyen ve her eleştiriyi “hainlikle”, “hakaretle” suçlayanlardan çözüm bekleyemeyiz. Onların ekonomideki çözüm önerisi işçi ve emekçilere yoksulluk, açlık ve işsizlik oluyor; yargıdaki değişiklikler de yeni yasaklar getiriyor.” dedi.

Asıl olan demokratik Türkiye mücadelesidir

Sorunun sistem ve iktidar sorunu olduğunu belirten Poyraz, “ Demokratik bir ülkenin yaratılmasının yolu, tek adam rejiminin ortadan kaldırılmasıdır. Adaletin de halkçı ekonominin de başarılı olmasının birinci koşulu budur. İktidar ömrünü uzatabilmek için içinden suçlu yaratma yolunu sürdürüyor, buna izin vermeyelim. Ekonomide kötüye gidişin tek sorumlusu Damat Berat Albayrak değil; hukuksuzluğun sorumlusu da bir iki savcı, hakim değil. Yaşananların tek sorumlusu iktidardır. Bu nedenle asıl olan tek adam rejimine karşı demokratik Türkiye mücadelesidir.

Sonuç olarak; iktidar olan ve olanaklarını çıkarları için kullanmaktan çekinmeyenler zenginleşirken kendileri dışında herkesi yoksullaştıranlar; “yeni reform projesi” diyerek çözüm üretemezler. Çözüm; işçi ve emekçilerin partilerinde birleşerek verecekleri ortak mücadele ile gelecektir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir