EMEKLİ SEN: “SENDİKA HAKKIMIZ ENGELLEMEZ”

165
Reklamı Gizle

DİSK Emekli Sen Ordu Temsilcisi Birol Kaya, sendikalarının hak mücadelesinde önemli bir mevzi olduğunu belirterek, “Sendikamızın kapatılamaz. Sendika hakkımız, uluslararası sözleşmelere ve Anayasamıza göre haktır, kapatılamaz.” dedi.

Birol Kaya şunları söyledi: “Biz emekliler, bu ülkeye yıllarca artı-değer üretmiş; gerek üreterek gerekse vergileriyle bu ülkenin refahı için çaba göstermiş yurttaşlarız. Ne var ki; daha elimizin nasırı geçmeden, yuttuğumuz tebeşir tozları henüz damağımızda iken, ektiğimiz toprak mahsulü kalkmamışken, yalnızca emekli olduğumuz için ötekileştirilen, yok sayılan, açlığa, yoksulluğa hatta ölüme terk edilen yurttaşlarız.

Bizler DİSK Emekli Sen olarak;

Emeklilikte insan onuruna yakışır ücret almanın,

Emekli ücretlerinin sadece enflasyona endeksli değil, milli gelir artışı da göz önüne alınarak belirlenmesini,

Emekli ücretleri arasındaki farklılıkların giderilmesi için acilen bir intibak yasasının hayata geçirilmesinin,

Emeklilerin sorunlarının eşitlikçi bir anlayışla çözülebilesinin,

Emeklilerin yaşadıkları yerlerde güvenli bir çevre şartlarının oluşturulmasının,

Bizleri ilgilendiren her türlü politikanın hazırlanma sürecine aktif olarak katılmanın ve tüm bunlar için toplu sözleşmeli sendika hakkımızın tanınmasının mücadelesini veriyoruz.

Bu mücadeleden bir an olsun ayrılmayı düşünmedik; düşünmeyeceğiz. Meşruiyetini 13 milyon emekli yurttaştan alan EMEKLİ SEN bütün dünya emeklileriyle omuz omuza insan onuruna yakışır bir yaşam için mücadele etmeye devam edecek.

Bir yanıt yazın