Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

“DEPREME KARŞI BİNALARIN DURUMUNU GÖZDEN GEÇİRELİM”

182
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Ordu için önemli kararlar alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı açıklamada ilçe belediyelerine seslenerek yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı alması gereken tedbirler konusunda çağrıda bulundu. Deprem konusunda dikkat çeken Başkan Güler, “Herkes kendi ilçesinde binaların durumunu gözden geçirmeli. Can söz konusu. Bu nedenle gerekirse bütün işleri bırakıp bu konuyla ilgilenelim” çağrısında bulundu.

“GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMALIYIZ”

Pandeminin devam ettiğine ve vakaların arttığına dikkat çeken Başkan Güler, gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Gıda ve gündelik ihtiyaçların karşılanması noktasında kendi kendine yeterli olmak gerektiğini ifade eden Başkan Güler, gıda depolanmasının hijyenine dikkat ederek yapılması gerektiğinedikkat çekti. Başkan Güler, “Kurak bir dönem yaşadık, gıda ve su konusunda gerekli tedbirleri almak gerekiyor. Biz de Büyükşehir olarak üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

Deprem konusuna öncelik verilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Güler, “Deprem çok önemli bir konu. İzmir’de yaşanan depremde mobil tır ve arama kurtarma ekibimiz çok başarılı oldu. Milli duyarlılığımızı göstermiş oldu. Benzer durumu bizler yaşayabiliriz. Binalarımızın teknik durumunu incelememiz gerekiyor. Eski temeller üzerine yapılan yüksek katlı binalar büyük tehlike arz ediyor. Belediye başkanları olarak bunları gözden geçirelim. Herkes kendi ilçesinin durumunu gözden geçirmeli. Gerekli denetimlerin yapılmasını gündeme aldıracağım. Gülyalı, Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimiz başta olmak üzere bu işi geciktirmeden gözden geçirmeliyiz. Gerekiyorsa bütün işleri bırakıp bunlarla ilgilenelim çünkü can söz konusu” diye konuştu.

61 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

İhtisas komisyonundan gelen raporlar ve dairelerden gelen tekliflerle toplam 61 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 40 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken, 21 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.

BİR SONRAKİ TOPLANTI 23 KASIM’DA

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi bir sonraki toplantısı 23 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 14.00’te Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirecek.

““DEPREME KARŞI BİNALARIN DURUMUNU GÖZDEN GEÇİRELİM”” için 1 Yorum

  1. Hello there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?

    I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
    If you know of any please share. Many thanks!
    I saw similar article here: List of Backlinks

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir