Denetimler Devam Ediyor

215
Reklamı Gizle

Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Korona Virüs salgını ile mücadele kapsamında denetim gerçekleştirmeye devam ediyor.
Vali Tuncay Sonel ve Başkan Vekili Celal Tezcan Altınordu ilçesinde yaya trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerde denetim yaptı. Denetim ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin katılımıyla yapılan kontrollerde vatandaşlara maske dağıtılıp, ateş ölçümleri yapıldı. Aynı zamanda ekipler maske, mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyarılarda bulundu.
“ÜLKEMİZ OLARAK ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”
Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilgili kurumlarla birlikte denetimlerin yapıldığını belirten Ordu Valisi Tuncay Sonel, “Dünyada ve ülkemizde Covid-19 ile mücadelemiz devam ediyor. Şehrimizde hem Sağlık Bakanlığımızın hem de İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve ilgili kurumlarımızla birlikte denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda Ordu’muzun üç ayrı yerinde stantlar oluşturduk. Vatandaşlarımıza maske takmaları, sosyal mesafeye uymaları ve temizliğe dikkat etmeleri hususunda ekiplerimiz uyarılarda bulunuyor. Maskesi olmayana maske dağıtımı yapıyoruz. Tüm vatandaşlarımız maskelerini düzgün kullansınlar. Mesafeye uysunlar ve temizliklerine dikkat etsinler. İnşallah kurallara uyduğumuzda ülkemiz olarak bunun üstesinden geleceğiz” dedi.
“VATANDAŞLARIMIZA DÜŞEN GÖREV KURALLARA UYMAK”
Vatandaşların en fazla kullandığı noktalarda denetimler yapıldığını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, “Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz olarak il genelinde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bugün de vatandaşlarımızın en fazla kullandığı noktalarda denetimler yaptık. Maskesi olmayanlara maske dağıttık, ateş ölçümleri yaptık. Vatandaşlarımıza sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı konusunda uyarılarda bulunduk. Biz denetimlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza düşen görev kurallara bizzat uymak olacak. Kurallara uyulduğu takdirde el birliğiyle virüsü yeneceğiz” şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir