Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ SİYASİ MİRASLARINDAN BİRİSİDİR”

Reklamı Gizle

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümü nedeniyle CHP Mesudiye İlçe Teşkilatı Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı.

Mesudiye CHP İlçe Teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100’üncü yılını coşkuyla kutlama etkinliği düzenledi. Kutlama, programı Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın ardından anıta çelenk sunumuyla başladı.

“Demokrasi Mücadelesinin Parçası Olmaktan Mutluluk Duyuyoruz”

CHP Mesudiye İlçe Başkanı Vedat Karaduman, “Bugün Cumhuriyetimizi kuran, cumhuriyetimiz kadar köklü, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin100. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz. Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin, mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünün zorluklarıyla büyüyen Cumhuriyet Halk Partisi’nin yarın idealleriyle daha da büyüyeceğine olan inancımız tamdır. Büyük Atatürk; cumhuriyeti ilan etmeden 1922 Aralık’ında “Barıştan sonrasını halkçılık esası üzerine dayanan ve Halk Fıkrası adıyla siyasi bir fıkra kurmak niyetindeyim” diyerek; Kurtuluş Savaşı sonrası ülkemizin yeni bir yönetime kavuşmasıyla birlikte 9 Eylül 1923’te Türkiye’nin ilk siyasi partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi kurulmuştur” dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin En Önemli Siyasi Miraslarından Birisidir”

Cumhuriyet Halk Parti’nin Türkiye’nin en önemli bir mirası olduğuna dikkat çeken Karaduman, “Partimiz, Ebedi Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün izinde, topraklarımızın kutsallığına ve milletimizin kayıtsız şartsız egemenliğine dayanan Cumhuriyetin asırlık yolculuğuna eşlik etmiş bir partidir. Öyle ki, dünyada 100. Yaşına erişmiş sayılı siyasi partiden birisi olma şerefine de sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıllık geleneği, siyasi birikim ve tecrübesiyle çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi miraslarından biridir. Bu miras sadece bize değil; Büyük Atatürk tarafından milletimizin her bir ferdine emanet edilmiştir. Biz, Cumhuriyet Halk Partililer olarak bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız. Ülkemizin binlerce yıllık tarihi, kültürel ve siyasi zenginliklerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak için dün olduğu gibi bugün de çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

%d blogcu bunu beğendi: