Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI

175
Reklamı Gizle

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümü Ordu’da düzenlenen çeşitli programlarla kutlanmaya başlandı.

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı çerçevesindeki etkinlikler, Atatürk Anıtı’nda yapılan çelenk koyma töreni ile başladı.

Vali Tuncay Sonel, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol mensupları ve halkın katılımıyla başlayan törende, Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Atatürk Anıtı’ndaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

“CUMHURİYET’İN DEĞERLERİNİ YAŞATACAĞIZ”

Tören sonrası bir açıklama yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Cumhuriyet’in değerlerini tüm canlılığıyla yaşatmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Güler, “Bugün Cumhuriyet’imizin 97. Yıldönümünü kutluyoruz. Hem yaşanan kahramanlık günlerini hem de ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının o dönemde yaptıkları büyük fedakarlıkları anlıyoruz. Bu sadece tarihi bir günün kutlanması değil, Cumhuriyet’in değerlerinin yaşatılması anılması ve bunun içselleştirilmesi için son derece önemli. Şehrimizde de bu duygu ve düşüncelerle bu tarihi günün kutlamalarına başladık” dedi.

“MİLLETİMİZİN BAYRAMINI VE KANDİLİNİ KUTLUYORUM”

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının Mevlid Kandili’nedenk gelmesi nedeniyle iki ayrı mutluluğu bir arada yaşadıklarını ifade eden Başkan Güler, “Aynı zamanda bugün Mevlid kandili. İki tarihin çakışması da çok önemli ve anlamlı. Bu zor günlerde ülkemiz önemli olayları geride bırakarak emin adımlarla ileriye yürüyor. Cumhuriyet’imizin değerlerinin bütün canlılığıyla yaşatılması en büyük arzumuz. Birlik ve beraberlik içerisinde bunu yaşayacağız. Zorlukları ve güçlükleri hep birlikte aşacağız. Buna olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’imizin 97. Yıldönümünü kutluyor, Mevlid Kandili’mizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın