Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ÇİÇEĞİ BURNUNDA 51 ÖĞRETMENE YEMEK

285
Reklamı Gizle

Ordu’nun Aybastı ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması gerçekleştirilen 51 öğretmen için ‘Hoş Geldiniz’ yemeği düzenlendi. Aybastı’da öğretmenliğe ilk adımlarını atan 51 öğretmene Aybastı Belediyesi tarafından yapılan organizasyonla yemek programı düzenlendi.

Yemek programında konuşan Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, “İlçemize yeni atanan 51 öğretmenimiz ile güzel bir program eşliğinde bir araya gelerek her birini tebrik ettik, başarılar diledik. Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Acu ile birlikte katıldığımız programda öğretmenlerimiz ile tanışma fırsatı bulduk. Aybastı’mızda hep birlikte bir aile olarak her çocuğumuza dokunacak, birlikte nakış nakış öncelikle sevgiyi işleyerek eğitim camiamızda başarıları kovalayacağız. Tüm öğretmenlerimize selamlarımı iletiyor, atanarak öğretmenlik hayatına başlayan arkadaşlarımıza ömürleri boyunca başarılar diliyorum” dedi.

Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu ise, “Bugün bu kadim ve kutsal meslekteki ilk gününüz Yüce Rabbimden temennim şudur ki, ilk günkü heyecanınız son günkü heyecanınız da aynı olmasıdır. Tolstoy’un çok güzel bir sözü var ‘Tüm muhteşem hikayeler iki şekilde başlar, ya bir şehre bir yabancı gelir ya da bir kişi bir yolculuğa çıkar’ siz her ikisini de yaptınız ve inanıyorum ki, buradan ayrılırken her biriniz alanlarınızda muhteşem hikayeler yazacak ve dost haneniz dolu bir şekilde gideceksiniz. Öğretmenlik yaratılanların en güzeli olan insana şekil verme, yön verme, ışık olmaktır. Toplumun feneri olan bir meslektir. Biz görevimizi en iyi şekilde yaparsak içinde mutlu yaşayacağımız bir toplum ortaya çıkar. Eğitimde marka şehir hedefine her alanda yürüyen Aybastı’mızda eğitim ordumuz sizler sayesinde daha da güçlendi, yeni bir ses yeni bir nefes oldunuz. Benim ve sayın başkanımızın sizlere kapısı gönlü her daim açıktır. En ufak sıkıntınızda bana ulaşabilirsiniz. Telefon numaramı şuan yazın ve gece gündüz atamaktan çekinmeyin. Derdiniz derdimiz sevinciniz sevincimizdir. Başkanımıza özel teşekkür etmek istiyorum. Eğitim camiası olarak çok şanslıyız kıymetli arkadaşlar. Hep dediğimiz gelecek nesil kavramını tüm bünyesinde idrak etmiş ve bu bağlamda adımlarını atıp çocuklarımızı, gençlerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi önceleyen bir başkanımız var. Tekrar kendisine sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. İyi ki geldiniz. İyi ki aramızdasınız. Biz hep birlikte büyük bir aileyiz” diye konuştu.

%d blogcu bunu beğendi: