ÇAMAŞ’IN EN BÜYÜK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

429
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çamaş ilçesinin en büyük mahallesini asfaltla buluşturuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Hemşerilerimize konforlu ve güvenli ulaşım ağları sağlamak için çalışıyoruz. Hedefe ulaşıncaya kadar durmak yok” dedi.

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan Ordu’daki asfalt seferberliği sürüyor. Mahalle ve grup yollarını asfalt ve beton yollarla buluşturan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaptıkları çalışmalarla kentin kaderini değiştirmeye devam ediyor. Türkiye’nin en zorlu coğrafyasında ve kırsal kesimdeki mahallelere ulaşımı sağlayan güzergahlarda özverili bir çalışma yürüten ekipler, altyapısı tamamlanan yolları, asfalt ve beton yol konforuna kavuşturuyor.

İKİ İLÇEYE BAĞLANTI SAĞLIYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Çamaş ilçesinin en büyük mahallesi olan Sakargeriş’te asfalt çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Yolun bölge için önemine değinen Başkan Güler, “Bu yol hem Sakargeriş’in ulaşım standardını artıracak hem de Çatalpınar ilçesine bağlı Sakargeri Mahallesi üzerinden iki ilçeyi konforlu bir güzergahla birbirine kavuşturacak. Toplam 6.5 kilometre olan güzergahtaki çalışmaların 3.5 kilometrelik kısmı tamamladık. Kalan kısmı ise en kısa sürede asfaltla buluşturacağız” diye konuştu.

KIRSAL MAHALLELERDE ULAŞIM SORUN OLMAYACAK

Ordu’da ulaşım sorununun ortadan kaldıracaklarını ifade eden Başkan Güler, “Bilindiği üzere Türkiye’de en fazla kırsal yol ağına sahip iliz. Dağınık yerleşim, coğrafi şartların zorluğu ve iklim şartları çalışmaları zorlaştırsa da vatandaşların konforu için çalışmalarımızı büyük bir kararlılık ve özveriyle sürdürmeye devam ediyoruz. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, mahalle ve grup yollarında çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah en kısa sürede kent genelindeki kırsal yol ağlarımızı konforlu bir yapıya dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir