Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

BÜYÜKŞEHİRDEN TARİHE DOKUNUŞ

157
Reklamı Gizle

Ordu’da topyekün çalışma başlatarak 19 ilçeyi şantiyeye çeviren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu ilçesinde bulunan ve kentin simgelerinden biri olan Osmanpaşa Şadırvanı çevresinde de düzenlenme çalışması başlattı.

Şadırvanın zarar görmüş ve eskimiş zemininin yenileneceği proje kapsamında 350 metrekare alan içerisinde yer alan şadırvan ve çevresinin zemini tarihi doku ile uyumlu doğal taş ile kaplanacağı gibi, alan içerisine oturma birimleri vb. peyzaj donatıları yerleştirilecek. Çalışmaların Ekim ayı sonuna kadar tamamlanması amaçlanıyor.

ÇEVRESİYLE DE DİKKAT ÇEKECEK

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek çalışmalar kapsamında tarihi geçmişi ve büyük sütunları ve üzerinde bulunan muhteşem kubbesi ile ihtişamlı bir duruş sergileyen şadırvan, çevresiyle de dikkat çekecek.

1842 yılında aslen Ordulu olan Trabzon Valisi HazinedarzadeOsman Paşa tarafından yaptırılan ve Birinci Dünya Savaşında Ruslar tarafından atılan toplar nedeniyle sütunlarında çatlaklar oluşan şadırvan, tehlike arz etmesi üzerine 1937 yılında yıkılmış ve alana park yapılmıştı. 1997 senesinde dönemin Belediye Başkanı Fikret Türkyılmaz’ın öncülüğünde merhum Fahri Çelebi tarafından yeniden yaptırılan şadırvan ülkemizde sütunları en yüksek şadırvan olarak biliniyor.

“BÜYÜKŞEHİRDEN TARİHE DOKUNUŞ” için 1 Yorum

  1. Howdy! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
    I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results.
    If you know of any please share. Thank you! You can read similar article
    here: Scrapebox AA List

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir