Büyükşehir Çatalpınar'a ‘Üs’ Kurdu

426
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Çatalpınar ilçesini Ortaköy Mahallesi üzerinden iki ilçeye bağlayan güzergahı asfaltla buluşturdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Tamamladığımız yatırımların yanı sıra ilçede bir çok noktayı adeta şantiyeye çevirdik” dedi.
Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan Ordu’da başlatılan asfalt seferberliği sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından mahalle ve grup yollarında devam edilen çalışmalarla, ilçeler arası bağlantı güzergahları da konforlu bir yapıya dönüştürülüyor.
ÜÇ İLÇEYE BAĞLANAN 5.5 KM’LİK KISIM ASFALTA KAVUŞTU
Çatalpınar ilçesinde, Ortaköy Mahallesi üzerinden, Korgan ve Kabataş ilçelerine de bağlanan güzergah asfalta kavuştu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, il genelinde tamamlanan çalışmalarla birlikte, ilçelerin kaderini değiştirdiklerini söyledi. Ortaköy Mahallesi’nde hizmete sunulan 5.5 kilometrelik yolla ilgili bilgi veren Başkan Güler, “Bu güzergah, Ortaköy, Karahasan, Sayacatürk mahalleleri ile Korgan ilçemize bağlı Çamlı, Çiftlik ve Kabataş ilçemize bağlı Alankent mahallerini birbirine bağlıyor. Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu, önemli bir yolu daha asfalta kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
HER YER ŞANTİYEYE DÖNÜŞTÜ!
Çatalpınar ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi olarak bir çok noktada çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Güler, “Madenköy, Korgan bağlantı yolunda, 4.5 kilometre emisyon asfalt çalışması öncesi altyapı hazırlıklarımız devam ediyor. Karahamza Mahallemizi Korgan yoluna bağlayan güzergahta genişletme, zemin iyileştirme, serme ve sıkıştırma çalışmalarımız var. Burayı da 1200 metre asfaltla buluşturacağız. Çatalpınar’ın ilçe merkezinden geçen Bolaman Irmağı içerisinde de ıslah ve kazı dolgu çalışmalarını başlattık. Çatalpınar ilçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir